Wspierajmy Lubuskich Producentów, kupujmy lokalnie – podziękowanie


Przedstawiciele Prezydium Rady Programowej działającej przy Lubuskim Centrum Produktu Regionalnego w Zielonej Górze – Pani Grażyna Dereń i Pan Czesław Towpik w imieniu Producentów Lubuskich złożyli podziękowania biskupowi Tadeuszowi Lityńskiemu za zaangażowanie się i pomoc w rozpropagowaniu akcji „Wspieraj Lubuskich producentów, kupuj lokalnie”.

Biskup Diecezji Zielonogórsko – Gorzowskiej apelował do diecezjan, aby dokonywali swoich zakupów świadomie i decydowali się na produkty od producentów lubuskich.

Apel biskupa o wspieranie lokalnych przedsiębiorców i producentów.

W spotkaniu uczestniczyli również Pan Stanisław TomczyszynWicemarszałek Województwa Lubuskiego oraz Pan Jacek Urbański Dyrektor Lubuskiego Centrum Produktu Regionalnego w Zielonej Górze.

Delegacja wręczyła księdzu biskupowi symboliczny kosz z produktami regionalnymi od lubuskich producentów i  poinformowała o bieżącej sytuacji lokalnych firm. Podjęto rozmowy odnośnie możliwości zaangażowania się diecezji w pomoc lubuskim producentom i wskazano możliwe obszary działań.

Spotkanie minęło w życzliwej i pełnej zrozumienia atmosferze. Mamy nadzieję, że niedługo będziemy mogli poinformować o szczegółach proponowanych działań.