Celem kampanii jest wyróżnienie i zwiększenie rozpoznawalności lubuskich przedsiębiorców MŚP w w/w branży, wzmocnienie konkurencyjności i innowacyjności oraz kreowanie rozpoznawalności oferty producentów w grupie mieszkańców sąsiednich regionów zarówno w kraju jak i za granicą. Promocja tej branży zachęci mieszkańców regionu do korzystania z ofert lokalnych przedsiębiorców, a tym samym wspierania lokalnej gospodarki i tworzenia nowych miejsc pracy gospodarstw agroturystycznych
i producentów związanych z turystyką leśną Województwa Lubuskiego.

Na czym polega kampania?

Konsumenci!
Czy znacie producentów produktów regionalnych z województwa lubuskiego? Kampania promocyjna ,,Poznaj Lubuskich producentów. Wybieraj lokalnie” ma na celu m.in. zwiększenie rozpoznawalności lubuskich producentów i wytwarzanych przez nich produktów regionalnych. W tym celu Lubuskie Centrum Produktu Regionalnego rozpropagowywało materiały promocyjne w województwie lubuskim wśród 83 gmin, 12 powiatów i 2 miast wojewódzkich, a także zrealizowało materiały filmowe w lubuskich miejscach sprzedaży produktów regionalnych.

Jak przebiegła kampania? Zobacz sam:

 1. Filmy promujące miejsca sprzedaży
  Lubuskie Centrum Produktu Regionalnego zrealizowało trzy filmy, promujące miejsca sprzedaży w województwie lubuskim. Zrealizowane zostały ona w Zielonej Górze – Ochli na Twoim Zielonym Targu, w Kłodawie na Targu nad Jeziorem i w Żarach na Folwarku Zamkowym.
 • Twój Zielony Targ – Zielona Góra – Ochla, ul. Muzealna 5
  Targ z produktami regionalnymi, organizowany cyklicznie od czerwca 2014 roku.
  Targ odbywa się w każdą niedzielę od 9:00 do 14:00
  zobacz film
 • Targ nad Jeziorem – Kłodawa, ul. Wojcieszycka 8
  Targ z produktami regionalnymi odbywa się w każdą niedzielę od 9:00 do 14:00
  zobacz film
 • Folwark Zamkowy – Targ Śniadaniowy – Żary, ul. Folwarczna 3
  Targ z produktami regionalnymi odbywa się w co drugą niedzielę od 9:00 do 14:00
  zobacz film
 1. Materiały promocyjne
  W celu rozpropagowania kampanii LCPR wydało materiały promujące kampanię ,,Poznaj Lubuskich Producentów. Wybieraj lokalnie”. W tym celu wydane zostały bannery, rollupy, plakaty w formacie B1 oraz B2, ulotki oraz torby promocyjne.
 1. Zaangażowanie Gmin i Powiatów
  Materiały promocyjne rozpropagowane zostały w województwie lubuskim wśród 83 gmin, 12 powiatów i 2 miast wojewódzkich.


Gmina Kargowa

Sulechów

Gmina Deszczno

Gmina Witnica

Gmina Lubsko:

Gmina Trzebiechów:

Gmina Górzyca:

Gmina Szczaniec

Gmina Lipinki Łużyckie

Gmina Stare Kurowo

Powiat Żagański

Gmina Świdnica

Żary

Gmina Kolsko

Gmina Sulęcin

Bytom Odrzański

Zadanie realizowane jest w ramach projektu RPLB.01.04.01-08-0002/19 pn. „Promocja gospodarcza województwa lubuskiego poprzez organizację kampanii promocyjnych sektora agroturystycznego i producentów regionalnych o zasięgu krajowym i międzynarodowym oraz regionalnych targów produktów regionalnych, tradycyjnych i lokalnych” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie 2020, Działanie 1.4. Promocja regionu i umiędzynarodowienie sektora MŚP, Poddziałanie 1.4.1. Promocja regionu i umiędzynarodowienie sektora MŚP – projekty realizowane poza formułą ZIT.