WINOBRANIE 2023

Winobranie trwa! Tegoroczny Jarmark Winobraniowy rozpoczął się 09 września i trwa do niedzieli 17. września. Liczne atrakcje, związane z celebrowaniem lubuskich win zamyka coroczny korowód winobraniowy, w którym tak, jak w roku ubiegłym uczestniczy Lubuskie Centrum Produktu Regionalnego.

Tegoroczny korowód winobraniowy jest prawdziwą gratką dla koneserów lubuskich specjałów. Lubuskie Centrum Produktu Regionalnego w Zielonej Górze po raz kolejny pokazuje to, co w lubuskim najlepsze, czyli m.in. miody, dziczyznę, rękodzieło, agroturystykę, wyroby piekarnicze i cukiernicze, soki, specjały od kół gospodyń wiejskich, czy produkty mięsne. O tym, że prezentowane specjały są szczególnie wysokiej jakości możecie przekonać się sami, kosztując produktów z przeprowadzanych licznych degustacji.

W tym roku LCPR łączy siły również z lubuskimi Związkami Łowieckimi, podkreślając jak ważne jest spożywanie dziczyzny i codzienna praca łowczych. W korowodzie biorą udział również najmłodsi koneserzy lubuskich produktów regionalnych. Na czele wszystkiego stoi i bacznie obserwuje Miś LCPR, którego mocą jest wspieranie lubuskich producentów. 

Jacy Producenci biorą udział w tegorocznym korowodzie winobraniowym?

🍇 Polski Związek Łowiecki Zarząd Okręgowy w Zielonej Górze

🍇 Polski Związek Łowiecki Zarząd Okręgowy w Gorzowie Wielkopolskim

W tym roku przypada 100-lecie Polskiego Związku Łowiectwa. Ten wyjątkowy jubileusz warto szczególnie celebrować! Lubuskie Centrum Produktu Regionalnego aktywnie wspiera działania na rzecz środowiska łowieckiego, angażując się w wydarzenia i działania promocyjne mające na celu promowanie walorów dziczyzny i pracy myśliwych. Cieszymy się, że podczas tegorocznego korowodu winobraniowego łączymy siły ze środowiskiem łowieckim.


🍇 Lubuski Związek Pszczelarzy w Zielonej Górze

Od lat LCPR wspiera również działania na rzecz środowiska pszczelarskiego. W tym roku oprócz aktywnego wspierania m.in. wydarzeń związanych ze środowiskiem pszczelarskim LCPR stworzyło kampanię ,,Kupuj Lubuski Miód”, która zebrała szerokie zasięgi! W tym roku LZP przeprowadza dla uczestników winobrania również degustację

🍇 Pszczelarnia Słodnik

PSZCZELARNIA SŁODNIK jest rodzinną pasieką wędrowną odziedziczoną po dziadku Edwardzie Słodniku. W rodzinie Słodników tradycje pszczelarskie sięgają lat 20 XX wieku. Zamiłowania do hodowli pszczół oraz pozyskiwania miodu przechodziły u nas w rodzinie z pokolenia na pokolenia. Samo nazwisko też zobowiązuje, ponieważ “Słodnik” to także nazwa ptaka z rodziny miodojadów (można go zobaczyć w ZOO we Wrocławiu). Obecnie pasieka liczy ponad 80 rodzin pszczelich prowadzonych w ulach wielkopolskich 10-ramkowych i 12-ramkowych. Większość uli jest styropianowa, ale posiadamy również ule drewniane. Pszczelarnia Słodnik z roku na rok powiększa liczbę rodzin pszczelich. Często także uczestniczymy w szkoleniach i warsztatach pszczelarskich, które pogłębiają naszą wiedzą. Na terenie Pszczelarni powstało również miejsce sprzyjające do apiturystyki i apiterapi czyli leczenia produktami pszczelimi. Godnym uwagi są domki do inhalacji powietrzem z ula, które wspomagają leczenie infekcji górnych dróg oddechowych, chorób układu moczowego, chorób serca i chorób układu nerwowego.

Specjalizujemy się również w edukacji ekologicznej. Chętnie organizujemy spotkania na naszej pasiece dla grup zorganizowanych. Posiadamy wiaty rekreacyjne, ścieżkę edukacyjną o owadach zapylających, ogród z roślinami miododajnymi i pyłkodajnymi oraz eko plac zabaw. Zapraszamy grupy szkolne oraz dorosłych. Realizujemy zajęcia tematyczne:

  • O chlebie, miodzie i pszczołach
  • O pszczołach i miodzie

Organizujemy spotkania dla przedszkoli, szkół, firm, Kół Gospodyń Wiejskich, Klubów Seniora, Uniwersytetów Trzeciego Wieku i wielu innych, w tym przyjmujemy grupy turystyczne.

Prowadzimy sprzedaż własnych produktów pszczelich: miodu, pyłku, pierzgi oraz świec z wosku pszczelego. Pszczelarnia przygotowuje również kosze prezentowe, upominki świąteczne oraz prezenty pod zamówienia firm. Wystawiamy fakturę.

Jesteśmy członkiem Lubuskiego Związku Pszczelarskiego – Koło Zielona Góra oraz Lubuskiego Centrum Produktu Regionalnego.

Zapraszamy również do odwiedzin naszego Gościńca Polna Pszczoła. Posiadamy trzy pokoje do dyspozycji gości, które tematyką nawiązują do naszego gospodarstwa: 

  • Apartament „Królowa łąki” 2+1+1+1 składa się z dwóch pokoi, salonu z aneksem kuchennym oraz sypialni i łazienki. Apartament posiada rozkładaną kanapę dla dwóch osób oraz trzy łóżka typ. jedynki W apartamencie znajduje się w pełni wyposażony aneks kuchenny, tv oraz klimatyzacja.
  • Pokój „Pszczoły na miodzie” 2 +1+1 to pokój z aneksem kuchennym oraz łazienką. Posiada dwa łóżka typ. jedynki oraz kanapę rozkładaną dla dwóch osób. Aneks kuchenny jest w pełni wyposażony. W pokoju znajduje się tv oraz klimatyzacja.
  • Pokój „Alpaki to fajne chłopaki” 2 +1+1 to pokój z aneksem kuchennym oraz łazienką. Posiada dwa łóżka jedynki oraz kanapę rozkładaną dla dwóch osób. Aneks kuchenny jest w pełni wyposażony. W pokoju znajduje się tv.

W naszym gospodarstwie oprócz pszczół czekają na was króliki i alpaki. Ponadto posiadamy strefę spa, w której można się odprężyć podczas rytuałów saunowych. 

🍇 Sklep Sezam

Sklep SEZAM mieści się w Droszkowie przy ul. Jaśminowej 1 na Lubuskim Smaku Wina i Miodu.

Można u nas zakupić bogactwo produktów regionalnych od win po artykuły spożywcze i drobne upominki rękodzielnicze.

W ofercie mamy również kosze upominkowe, które można dowolnie konfigurować.

Sklep czynny jest codziennie w godzinach 6.00-22.00 oraz w  każdą niedzielę w godzinach 8.00-20.00.

🍇 Anters Piekarnia Cukiernia

Prowadzimy sprzedaż pieczywa i wyrobów cukierniczych, realizujemy zamówienia na torty, ciasta.
Dbamy o to, aby nasze wyroby przygotowane były z najlepszej jakości produktów, z zachowaniem tradycyjnych, rodzinnych receptur.

W naszej ofercie znajdziecie również produkty o niskim indeksie glikemicznym, pieczywo żytnie, orkiszowe.

Naszymi topowymi produktami są m.in. Ziemniaczany z Jabłonowa, Chleb bukowiński, Strudel, Drożdżowiec oraz sezonowo chleb grillowy.

Dostępność produktów:

Sieć sklepów firmowych działa lokalnie, zasięgiem swoim obejmuje następujące powiaty: żagański, żarski i nowosolski.

Dodatkowo w czwartki i soboty jesteśmy na Targowisku w Kożuchowie, a w niedziele nieodmiennie znajdziecie nas na Twoim Zielonym Targu w Zielonej Górze – Ochli.

Aktualne adresy sklepów firmowych:

Noun Project | Shopping cart logo, Cart icon, Cart logo JABŁONÓW: ul. Żagańska 29A

Noun Project | Shopping cart logo, Cart icon, Cart logo ŻAGAŃ: ul. Włókniarzy 2 oraz ul. Kopernika 1a

Noun Project | Shopping cart logo, Cart icon, Cart logo ŻARY: ul. Śródmiejska 33 (była ul. Buczka), ul. Okrzei 34, ul. Paderewskiego 54B, ul. Katowicka 21, ul. Szymanowskiego 1, ul. Ratuszowa 4

Noun Project | Shopping cart logo, Cart icon, Cart logo IŁOWA: ul. Żagańska 61A oraz Plac Wolności 11

Noun Project | Shopping cart logo, Cart icon, Cart logo MAŁOMICE: ul. Kościuszki 2

Noun Project | Shopping cart logo, Cart icon, Cart logo NOWOGRÓD BOBRZAŃSKI: ul. Rynek 22 oraz ul. Dąbrowskiego 4

Noun Project | Shopping cart logo, Cart icon, Cart logo KOŻUCHÓW: ul. Kolorowa 7 – Targowisko Miejskie (czwartek, sobota)

Noun Project | Shopping cart logo, Cart icon, Cart logo OCHLA: Twój Zielony Targ (w każdą niedzielę)

🍇 Mr. Lodzik

Wytwarzamy lody rzemieślnicze które sprzedajemy na porcje ( gałki ) oraz hurtowo.
Nasze lody jakie nieliczne są również dostępne zimą w naszym lokalu.

Produkcją lodów rzemieślniczych zajmujemy się już 6 rok.
Naszą misją jest produkowanie zdrowych lodów z naturalnych składników, bez barwników, sztucznych past smakowych, polepszaczy smaku.

Lody wytwarzamy tradycyjnym sposobem w oparciu o nowoczesny sprzęt technologiczny.
Pierwszym krokiem jest spasteryzowanie mieszanki która tworzona jest w oparciu o świeże mleko, śmietanę, cukier, żółtka.
Po spasteryzowaniu nasza mieszanka nazywana przez nas “bazą” dojrzewa min. 24godziny.
Następnym krokiem jest tworzenie receptur oraz mieszanie składników z gotową już bazą.
Tak przygotowana mieszanka lodowa jest poddana frezowaniu w specjalnym urządzeniu mroźniczym.
Następnie zostanie zmrażana szokowo i jest gotowa do ekspedycji w naszym lokalu lub u klienta.

Chcemy stać się najlepszą marką lodową w Polsce.
Pragniemy by naszymi znakami rozpoznawalnymi była jakość, smak, prosty skład i tradycyjne rzemiosło.

Oferujemy sprzedaż bezpośrednią klientom w naszych lokalach, oraz sprzedaż w ilościach hurtowych zewnętrznym odbiorcom takim jak : restauracje, kawiarnie, sklepy z ekologiczną żywnością.

🍇 Biżuteria Foxa

FOXA Biżuteria to wyjątkowy sklep, który specjalizuje się w tworzeniu i oferowaniu najwyższej jakości biżuterii wykonanej ze stali chirurgicznej / szlachetnej 316L. Nasza pasja do biżuterii oraz dążenie do stworzenia najpiękniejszych wzorów naszyjników, kolczyków, bransoletek i pierścionków doprowadziły do powstania wyjątkowej marki FOXA.

W naszej ofercie znajdziesz produkty wykonane z najwyższej jakości stali chirurgicznej, która jest również znana jako stal nierdzewna. Ten materiał jest nie tylko piękny, ale również bezpieczny dla zdrowia i nie powoduje reakcji alergicznych. Nasza biżuteria jest starannie platerowana prawdziwym 18-karatowym złotem, co daje efekt zbliżony do biżuterii wykonanej ze złota. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu technologii PVD, która umożliwia naniesienie najgrubszej na rynku powłoki złota na nasze wyroby. Dzięki temu nasza biżuteria jest nie tylko trwała, ale również utrzymuje wysoką jakość przez długi czas.

🍇 Madeleine

Jesteśmy zielonogórskim producentem sojowych świec zapachowych, wyróżniamy się na tle konkurencji świecami nawiązującymi do naszego pięknego regionu. Nasze flagowe zapachy to Lubuska Winnica czy Dusza Bachusa. Znajdujemy się w samym sercu Zielonej Góry tuż przy Ratuszu gdzie prowadzimy również kwiaciarnię. Zapraszamy na zielonogórski deptak po sojowe zapachowe świece i zawsze świeże kwiaty.

Wszystkie świece są ręcznie tworzone przez nas, zalewane woskiem sojowym, wolnym od GMO i syntetycznych dodatków. Ozdabiamy je naturalnym suszem z lubuskich łąk i pól.

Oferujemy personalizowane świece z myślą o najbardziej wymagających klientach.

Jesteśmy otwarci na rynek polski jak i zagraniczny aby promować nasz region i jego piękno.

SKOSZTUJ PRODUKTÓW REGIONALNYCH, DZIĘKI DEGUSTACJI OD:

🍇 Polski Związek Łowiecki Zarząd Okręgowy w Zielonej Górze

🍇 Polski Związek Łowiecki Zarząd Okręgowy w Gorzowie Wielkopolskim

🍇 Sad Solniki

🍇 KGW w Droszkowie

🍇 Gospodarstwo Rolne Waszkowiak

🍇 KGW Kowalewianki

🍇 Pszczelarnia Słodnik

🍇 Lubuski Związek Pszczelarzy w Zielonej Górze

🍇 Mr. Lodzik