Strefa Produktu Regionalnego podczas Święta Miodu


W niedzielę 22.08 w Muzeum Etnograficznym w Zielnej Górze-Ochli odbyło się Święto Miodu, coroczne wydarzenie organizowane przez Muzeum Etnograficzne prezentujące pszczelarzy z województwa, paletę ich produktów oraz inne produkty regionalne i lokalne.


Lubuskie Centrum Produktu Regionalnego podczas wydarzenia zorganizowało Strefę Produktu Regionalnego w której wystawiali się producenci produktów regionalnych z województwa.

W naszej Strefie organizowane były również warsztaty rękodzielniczo-pszczelarskie dla dzieci i dorosłych.

Wśród stoisk swoją ofertę prezentował również Lubuski Związek Pszczelarzy z Zielonej Góry oraz Wojewódzki Związek Pszczelarzy z Gorzowa Wielkopolskiego, jednostki zrzeszające pszczelarzy z naszego województwa.

W Strefie Produktu Regionalnego organizowane były warsztaty dla dzieci i dorosłych z następującą ofertą:

Warsztaty pszczelarskie z Panem Dawidem Grześkowiakiem z Pasieki Alek podczas których prezentowano wirowanie miodu oraz budowę ula.

Bzzzyczące warsztaty rękodzielniczo – pszczelarskie dla dzieci z Państwem Magdaleną i Sylwestrem Świderskimi z Gospodarstwa Malinówka. Podczas warsztatów można było zrobić papierowe czułki, bzyczące magnesy oraz wyjątkowe puszki dla zapylaczy.

Odwiedzający mogli także zmierzyć się z krzyżówką terenową i rozwiązując ją wygrać słoiczek miodu od lubuskich pszczelarzy.

W budynku głównym odbyła się prelekcja nt. Prowadzenia gospodarki pasiecznej prowadzona przez Pana Marka Guzerę.


Podczas niedzielnego wydarzenia na scenie wręczone zostały statuetki im. księdza Jana Dzierżona, który nazywany jest „ojcem współczesnego pszczelarstwa”, statuetka jest najwyższym odznaczeniem nadawanym przez Zarząd Polskiego Związku Pszczelarskiego na wniosek regionalnych związków pszczelarskich.

Dodatkowo rozstrzygnięto konkurs zorganizowany przez naszą jednostkę na Najciekawszy produkt pszczelarski, każdy z wyróżnionych pszczelarzy otrzymał zestaw sprzętu pszczelarskiego.

Wszystkim wyróżnionym w konkursie oraz odznaczonym statuetkami im. księdza Jana Dzierżona serdecznie gratulujemy.


Dziękujemy wszystkim producentom za zaangażowanie i cudowny czas spędzony z Wami w naszej Strefie Produktu Regionalnego!

Jak zwykle możemy liczyć na wasze wsparcie, zaangażowanie i wyjątkowe pomysły.

Dziękujemy! ❤