Strefa Produktu Regionalnego podczas Jarmarku Winobraniowego


W dniach 04 – 12 września br. w Zielonej Górze odbywał się Jarmark Winobraniowy, podczas którego Lubuskie Centrum Produktu Regionalnego organizowało Strefę Produktu Regionalnego.

Podobnie, jak w ubiegłych latach Strefa znajdowała się przy pomniku Św. Urbana przy Placu Powstańców Wielkopolskich, koło Filharmonii. Na odwiedzających czekała szeroka paleta produktów spożywczych i rękodzielniczych od Lubuskich Producentów.

Strefa Produktu Regionalnego funkcjonowała przez cały okres winobrania od 4 do 12 września. Warto podkreślić, że z każdym rokiem strefa rośnie w siłę i przybywa ilość producentów chcących prezentować swoje wyroby. W weekendy Winobraniowe odwiedzający będą mogli zapoznać się z najszerszą paletą produktów regionalnych od blisko 20 wystawców.

Wśród nich byli producenci z lokalną żywnością m.in. miodami, olejami, warzywami, owocami, wędlinami, wyrobami piekarniczo – cukierniczymi, a także rękodzielnicy, prezentujący swoje dzieła, wykonane w różnorodnych technikach rękodzielniczych.


11 września w Strefie Produktu Regionalnego odbywał się Winobranie z Produktem Regionalnym, w ramach którego była możliwość zapoznania się z ofertą ponad 20 wystawców, wzięcia udziału w konkursach z nagrodami oraz uczestniczenia w warsztatach rękodzielniczych. Podczas wydarzenia nastąpiło również wręczenie wyjątkowego wyróżnienia – ,,Ambasadora” Lubuskiego Centrum Produktu Regionalnego Panu Szymonowi Płóciennikowi.

Strefę czynnie wspierał Miś LCPR – superbohater, którego mocą jest Wspieranie Lubuskich Producentów.

Dziękujemy, że byliście z nami!