Stoisko LCPR podczas Święta Województwa Lubuskiego

Lubuskie Centrum Produktu Regionalnego w Zielonej Górze 15 czerwca 2019 roku wzięło udział w Święcie Województwa Lubuskiego, odbywającym się na zielonogórskim deptaku.

LCPR miał wyznaczoną strefę, w której prezentowali się producenci Produktów regionalnych i lokalnych. Reprezentowanych było 5 branż produktów: Olej Lubuski – Piotr Marciniak, Rękodzieło – Anna Krawczyk, Napoje – Browar EDI ze Wschowy, Winnica Saint Vincent z Nowego Miasteczka oraz produkty pszczelarskie – Gospodarstwo „Malinówka” z Drągowiny.

Specjalnie na tę okazję w namiocie LCPR przygotowane zostały liczne zabawy, gry i atrakcje dla dzieci oraz dorosłych.

Najmłodsi mieli okazję wziąć udział w warsztatach pszczelarskich zorganizowanych przez Magdalenę Świderską z „Malinówki” i własnoręcznie wykonać czółki pszczoły. Uczestnicy usłyszeli opowiastki o tych pracowitych owadach i zostali zapoznani ze sprzętem pszczelarskim.  Ogromną atrakcją wśród odwiedzających stoisko był szklany ul z żywymi pszczołami, w którym czołowe miejsce zajmowała Królowa Matka. Wszyscy bardzo chętnie próbowali pyłku pszczelego i miodu prosto z plastra.

Osoby zainteresowane współpracą z centrum mogły wypełnić ankietę i tym samym dołączyć do tworzonej bazy producentów produktów regionalnych i lokalnych.