Spotkanie wielkanocne dla społeczności z Ukrainy

🇺🇦 Lubuscy Producenci Ukrainie!

W dniu wczorajszym (21 kwietnia) odbyło się spotkanie wielkanocne dla obywateli Ukrainy zorganizowane przez Lubuskie Centrum Produktu Regionalnego, Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego, Regionalne Centrum Animacji Kultury oraz Grupę Uchodźców z Ukrainy.

💙💛 Nasi wschodni sąsiedzi, którzy pojawili się na spotkaniu mieli możliwość obejrzenia występu artystycznego dzieci z Ukrainy, a także skosztowania tradycyjnych potraw wielkanocnych kuchni ukraińskiej oraz lubuskich produktów regionalnych.

✅ Na stołach królowały m.in. barszcz ukraiński, uszka, bułeczki z kapustą, babka wielkanocna – paska, czy orzeszki z masą krówkową. Przygotowany był również stół z lubuskimi produktami regionalnymi m.in. miodami, chlebami, zdrowymi olejami, czy słodkościami – piernikami i naszymi regionalnymi lodami rzemieślniczymi, będącymi ulubionym produktem lubuskim 2021 roku.

Mamy nadzieję, że spotkanie wprowadziło choć namiastkę świąt, które goście z Ukrainy obchodzili u siebie w domu.

💙💛 Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w stworzenie, tego wyjątkowego wydarzenia. Producentom Lubuskim, za to, że po raz kolejny okazali jak wielkie są ich serca. Dzięki Waszemu zaangażowania w akcję ,,Lubuscy Producenci Ukrainie” i przekazaniu wytwarzanych przez Was produktów na degustację podczas spotkania. Dziękujemy! Wasze produkty reprezentują najwyższą klasę smaku i godnie reprezentują Nasze Województwo