Rozpoczynamy cykl ,,Rarytas Lubuski w kuchni”!

Rozpoczynamy kolejny cykl!

Zapoznajcie się z projektem ,,Rarytas Lubuski w kuchni”!

Jaka jest idea przedsięwzięcia?
Ideą Rarytasu Lubuskiego w kuchni jest zaprezentowanie walorów smakowych Województwa Lubuskiego oraz przedstawienie bliżej Producentów, wytwarzających produkty na terenie Województwa Lubuskiego. Chcemy propagować zdrowe jedzenie oraz zwracanie uwagi na wybór produktów regionalnych i kupowanie lokalnie. Paleta smaków naszego województwa jest naprawdę szeroka i różnorodna, dlatego motywem przewodnim każdego spotkania będzie inny produkt.

Aby dotrzeć do jak największej grupy odbiorców projekt odbywać się będzie w różnych powiatach województwa lubuskiego. Odwiedzimy gospodarstwa producentów, miejsca agroturystyczne oraz zorganizujemy wydarzenia plenerowe.

Na spotkaniach Uczestnicy będą mieli możliwość: poznać tajniki kuchni regionalnej i zobaczyć, jak potrawa przygotowywana jest na miejscu, spróbować smaków kuchni regionalnej oraz zabrać ze sobą przepis, dzięki, któremu będzie możliwość przygotowania dania samodzielnie w domu.

Na spotkaniach obecni będą Producenci Regionalni, którzy opowiedzą o walorach swoich produktów, znani kucharze z województwa lubuskiego oraz Koła Gospodyń Wiejskich.

Jesteście ciekawi przebiegu danego spotkania?
Śledźcie Facebook Lubuskie Centrum Produktu Regionalnego oraz stronę www.lcpr.pl Będziecie mieli możliwość obejrzenia krótkiego filmiku z pokazu kulinarnego i powtórzenia potrawy we własnej kuchni w dowolnej chwili.

Wspieraj Lubuskich Producentów. Kupuj lokalnie!