Everywhere – Paulina Bogucka

Opis

Rodzaje wytwarzanych produktów:

Torby marki “Everywhere” szyte są ręcznie lub przy wykorzystaniu podstawowych maszyn do szycia. Handmade ma to do siebie, że wymaga dokładności i precyzji. Nie lubi pośpiechu. Na chwilę obecna jesteśmy w stanie stworzyć około 20 ekologicznych toreb w przeciągu tygodnia. Licząc na rozwój naszego przedsięwzięcia, prowadzimy już rozmowy z zielonogórskimi szwalniami, które w znacznym stopniu mogą zwiększyć naszą “produkcję”.
Torby marki Everywhere zawsze szyte będą ręcznie i w duchu “reuse” (nie wyrzucaj, wykorzystaj).

Dostępność produktów:

Ponieważ stawiamy nasze pierwsze kroki w działalności tego rodzaju, sprzedaż odbywa się głównie przez media społecznościowe i pocztę “pantoflową”.
Zasięg mamy ogólnopolski. Dotrzemy wszędzie tam, gdzie możne dojechać kurier. Mamy po kilku zadowolonych klientów w Warszawie, Poznaniu, Zielonej Górze, we Wrocławiu. Jeden egzemplarz trafił do Brukseli.

W chwili obecnej, prowadzimy sprzedaż wysyłkową. Działania marketingowe oparte są głownie na mediach społecznościowych. W dalszych planach mamy zorganizowanie sieci sprzedaży w lokalnych sklepach ze zdrową żywnością i produktami ekologicznymi (sklepy stacjonarne, internetowe oraz platformy sprzedażowe).

Opis działalności:

W lutym 2020r. jako małżeństwo aktywne zawodowo (urzędniczka państwowa i mikro przedsiębiorca) postanowiliśmy wcielić w życie chociaż jeden z krążących nam po głowie pomysłów. Jako rodzice przedszkolaka i pierwszoklasistki chcieliśmy pokazać dzieciom jakie są możliwości wtórnego wykorzystania wszelakich materiałów i przedmiotów. Staramy się żyć w zgodzie ekologią i filozofią “zero waste”. Pomysłem naszym są jutowe, ekologiczne torby tworzone z recyklingowanych worków po kawie. Na chwilę obecną worki po kawie bierzemy z zielonogórskiej palarni kawy, podszewkę z zielonogórskiej hurtowni, torby szyte są w spółdzielczej szwalni a wykończenia, metki czy napy nanosimy własnoręcznie lub w zaprzyjaźnionym pogotowiu krawieckim.

Torby marki Everywhere to jutowe, ekologiczne torby tworzone z recyklingowanych worków po kawie. Jesteśmy zainteresowani rozwojem naszego mikro przedsięwzięcia, myślimy o poszerzeniu oferty o poszewki na poduszki, obrusy, fartuchy kuchenne i inne “ozdoby” z juty po recyklingowanych worków po kawie. Produkty nasze mogą być idealnym “wykończeniem” wystroju np. kawiarni, kwiaciarni, barów, domowych ogródków a torby naszej marki idealnie wpisują się w miejską przestrzeń i można je zabrać naprawdę wszedzie (everywhere).

Torby marki Everywhere szyte są z worków po kawie, które mamy od zielonogórskiej palarni kaw. Worki z kawą trafiają do Zielonej Góry głównie z Azji, Afryki i Ameryki Południowej. W duchu “reuse” (wykorzystaj nie wyrzucaj) są one przez nas przygotowywane do stworzenia wytrzymałych, funkcjonalnych toreb np. na zakupy. Mamy już kilka egzemplarzy innego asortymentu z owej juty. Różne ozdoby, poszewki, fartuchy, podkładki pod talerze czy juta w ramie po obrazie jako “memory wall”.
Jesteśmy jednak na początku naszej drogi ale sądzimy, że uda nam się tworzyć produkty przyjazne środowisku, proekologiczne w duchu” reuse i “”zero waste”.

Torby marki Everywhere (a niebawem szerszy asortyment) powstają w aglomeracji zielonogórskiej. Jednak swoim charakterem idealnie wpisują się w krajobraz licznych agroturystyk i winnic ulokowanych dookoła Zielonej Góry.

Informacje

  • Nazwa : Everywhere
  • Imię i nazwisko : Paulina Bogucka
  • Ulica : Chmielna 2
  • Kod pocztowy : 65-261 Zielona Góra
  • Telefon kontaktowy : 883 007 788
  • Adres e-mail : everywhere.kontakt@gmail.com
  • Kategoria : rekodzielo