Anna Barzyk – Rękodzieło

Opis

Rodzaje wytwarzanych produktów:

Rękodzieło i warsztaty rękodzielnicze – ceramiczne, garncarskie, koronkarskie

Należę do:
– Stowarzyszenia Twórców Ludowych z siedzibą w Lublinie
– Lubuskiego Stowarzyszenia Twórców Rękodzieła Ludowego i Artystycznego w Ochli

Dostępność produktów:

Moje produkty można w tej chwili kupić bezpośrednio u mnie w pracowni lub na jarmarkach, na których bywam. Można się również kontratakować ze mną przez moje strony www.koroneczka.pl i www.garncarstwo.swiebodzin.pl

Opis działalności:

Od 12 lat prowadzę pracownię rękodzielniczą zajmując się ceramiką, garncarstwem oraz koronką frywolitkową. Przez kilka lat prowadziłam ją w ramach działalności gospodarczej. Choć rękodziełem zajmuję się praktycznie od przedszkola. W tej chwili prowadzę cykliczne zajęcia z ceramiki i garncarstwa w Torzymskim Domu Kultury, podczas plenerowych imprez typu jarmarki, festyny. Współpracuję również z Muzeum Etnograficznym w Zielonej Górze, Skansenem w Wolsztynie i Skansenem w Mniszkach prowadząc tam lekcje muzealne.

Ceramika – uczyłam się jej przez trzy lata od Wojciecha Pożarowskiego. Potem korzystałam z wiedzy innych ceramików i garncarzy, a także z książek.
Moja ceramika to głownie figurki aniołków, zwierzątek oraz drobne naczynia toczone na kole garncarskim. Sprzedaję j na jarmarkach i kiermaszach w ramach nierejestrowanej działalności gospodarczej.

Frywolitka – jestem samoukiem. Wzory tworzę na podstawie tradycyjnych wzorów polskich i z całego świata (dzięki internetowi i książek kupowanych na zagranicznych portalach. Jako koronkarka należę do Stowarzyszenia Twórców Ludowych z siedzibą w Lublinie.
Swoje frywolitki w tej chwili sprzedaję sporadycznie (są bardzo pracochłonne i trudno uzyskać za nie godziwą zapłatę), Bardziej skupiam się na tworzeniu własnych wzorów, które sprzedaję na etsy.com. Planuję również wydanie ich w formie książki.

Informacje

  • Imię i nazwisko : Anna Barzyk
  • Ulica : Wilkowo 32
  • Miejscowość : 66-200 Świebodzin
  • Telefon kontaktowy : 512 736 593
  • Adres e-mail : koroneczkapl@gmail.com