Pani Wanda Towpik uhonorowana podczas XV Sesji Sejmiku

9 marca 2020 roku, podczas XV Zwyczajnej Sesji Sejmiku Województwa Lubuskiego Pan Jacek Urbański, Dyrektor Lubuskiego Centrum Produktu Regionalnego poinformował uczestniczących w posiedzeniu, że Pani Wanda Towpik współwłaścicielka gospodarstwa rolnego zajmującego się tradycyjną produkcją olejów roślinnych w Mycielinie zajęła II miejsce w konkursie „Rolniczki motorem innowacji w Polsce”.  W styczniu nastąpiło rozstrzygnięcie etapu ogólnopolskiego. Teraz Pani Towpik będzie reprezentować nasz kraj w Brukseli, w ostatnim etapie konkursu.

Z tej okazji Pani Elżbieta Anna Polak Marszałek Województwa Lubuskiego i Pani Wioleta Haręźlak Przewodnicząca Sejmiku Województwa Lubuskiegopogratulowały Pani Wandzie Towpik zdobytej nagrody. Pani Marszałek wręczyła również Laureatce konkursu List Gratulacyjny.

Celem konkursu „Rolniczki motorem innowacji w Polsce” było promowanie roli kobiet na obszarach wiejskich oraz docenienie wielu innowacyjnych działań stosowanych przez nie w rolnictwie, które mają wpływ na zróżnicowanie dochodów w gospodarstwach.

Pani Wanda została doceniona za swoją wieloletnią działalność rolniczą. Olej lniany tłoczony tradycyjnie na zimno został wpisany na listę produktów tradycyjnych, był także wielokrotnie nagradzany na różnego rodzaju konkursach i wystawach ze względu na swoje niezwykłe właściwości. W swoim gospodarstwie Państwo Towpikowie stosują zrównoważony system agrotechniki dlatego ich produkty są najwyższej jakości.

Organizatorem konkursu w Polsce jest Krajowa Rada Izb Rolniczych.

Źródło zdjęć: lubuskie.pl