Misja gospodarcza lubuskich przedsiębiorców do Włoch – Rimini


W dniach 23-27 stycznia 2023r. odbyła się misja gospodarcza lubuskich przedsiębiorców do Włoch – Rimini połączona z udziałem w międzynarodowych targach spożywczych SIGEP 2023.

Misji przewodniczył Pan Mirosław Glaz – Dyrektor Departamentu Infrastruktury Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego. W wydarzeniu wzięło udział 9 lubuskich przedsiębiorców MŚP z branży spożywczej i branż komplementarnych wraz z przedstawicielami samorządu.

Podczas misji lubuska delegacja wzięła udział w targach SIGEP 2023 w Rimini. Podczas wizyty na targach przedsiębiorcy uczestniczyli w licznych spotkaniach B2B zdobywając kontakty do zagranicznych producentów.


W ramach misji uczestnicy biorący w niej udział odwiedzili także lokalnych producentów z różnych rejonów Włoch.
Przedsiębiorcy mieli okazję poznać rozmaite produkty najwyższej jakości:

🍯 miód Apicoltura Lombardi Faenza – Bomboniere, Fattoria Didattica ed Asineria

🧀 ser pecorino La Casa del Formaggio di Fossa

🍗 szynkę prosciutto Attilio Fontana Prosciutti

🪸 radicchio – czyli cykorie sałatową Il fiore della salute

🥢 ryż Riso del Delta del Po IGP

🍾 wino –  głównie prosecco Furlanvini Societàagricola.


Wydarzenie organizowane było w ramach projektu „Promocja gospodarcza województwa lubuskiego poprzez organizację i udział w krajowych i zagranicznych misjach gospodarczych – druga edycja” ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego – Lubuskie 2020, w ramach Osi Priorytetowej 1, Działanie 1.4. Promocja regionu i umiędzynaradawianie sektora MSP, Poddziałanie 1.4.1 Promocja regionu i umiędzynarodowienie sektora MSP – projekt realizowany poza formułą ZIT.