LCPR z wizytą w Brandenburgii

Lubuskie Centrum Produktu Regionalnego w Zielonej Górze uczestniczyło w spotkaniu zorganizowanym przez Ministerstwo Rozwoju Wsi, Środowiska i Rolnictwa kraju związkowego Brandenburgia. Realizacja programu roboczego z polskimi regionami partnerskimi – zaproszenie Ministerstwa Rozwoju Wsi, Środowiska i Rolnictwa (MLUL) kraju związkowego Brandenburgia.

W spotkaniu wzięli udział dyrektor departamentu rolnictwa, dyrektor departamentu rozwoju obszarów wiejskich z województwa lubuskiego, zachodniopomorskiego, wielkopolskiego i dolnośląskiego. Po stronie  niemieckich partnerów przedstawicielami byli, dyrektor departamentu rolnictwa, rozwoju obszarów wiejskich Ministerstwa Rozwoju Wsi, Środowiska i Rolnictwa (MLUL) kraju związkowego Brandenburgia., dyrektor referatu rozwoju obszarów wiejskich,, koordynator współpracy międzynarodowej oraz dyrektor Heimvolkshochschule am Seddiner See.

Celem wyjazdu była kontynuacja wymiany informacji na temat regionalnych programów rozwoju obszarów wiejskich, wymiana doświadczeń na temat przygotowań do kolejnego okresu wsparcia UE, przygotowanie działań transgranicznych w roku 2019 oraz poznanie wyróżniających się projektów z zakresu rozwoju wsi w Brandenburgii.

Wyjazd pozwolił na poszerzenie kontaktów z naszymi sąsiadami zza zachodniej granicy. Był możliwością do przedstawienia jednostki LCPR jako podmiotu działającego w województwie lubuskim i zajmującego się producentami regionalnymi jak i nawiązanie, bliższej współpracy i nakreśleniem przyszłych wspólnych działań między LCPR, a władzami regionu Brandenburgia.