LCPR podczas Święta Miodu w Ochli

14 lipca 2019 roku  Lubuskie Centrum Produktu Regionalnego w Zielonej Górze wzięło czynny udział w wydarzeniu pn. „Święto miodu” odbywającym się Muzeum Etnograficznym w Zielonej Górze – Ochli.

Na imprezie królowały wszelakie miody, produkty pszczelarskie, a także sprzęt pszczelarski. Od doświadczonych pszczelarzy można było dowiedzieć się wszystkiego na temat produkcji miodu oraz o jego zdrowotnych właściwościach. Niezwykle istotną wartością całego wydarzenia była prezentacja tradycji i teraźniejszości związanej z pszczelarstwem.

Stoisko LCPRu cieszyło się dużym zainteresowaniem, ponieważ razem z nami zaprezentowali się Państwo Sulatyccy z Pasieki „Hania”. Osoby zainteresowane mogły zakupić od nich miód, matki pszczele, produkty pszczelarskie oraz kosmetyki na bazie miodu.

Ogromną atrakcją wśród odwiedzających stoisko był szklany ul z żywymi pszczołami. Najmłodsi uczestnicy imprezy mogli zająć się kolorowaniem, rozwiązywaniem labiryntów oraz rebusów o tematyce pszczelarskiej. 

Osoby zainteresowane współpracą z naszą jednostką mogły wypełnić ankietę i tym samym dołączyć do tworzonej bazy producentów produktów regionalnych i lokalnych.