Kosz wielkanocny pełen zdrowia dla służby zdrowia

35 słoików miodu, 24 butelki oleju lnianego, 26 butelek wina, 5 kg szynki, 8 kg nabiału, 10 słoików oleju kokosowego, babki wielkanocne, serniki, baranki, podpiwek, piwo rzemieślnicze, mieszanki ziół; te wszystkie produkty znalazły się w koszu wielkanocnym pełnym zdrowia dla służby zdrowia.

17 lubuskich producentów produktów regionalnych i lokalnych symbolicznie podziękowało pracownikom służby zdrowia za codzienny trud, który wkładają w ratowanie ludzkiego zdrowia i życia poprzez toczenie nierównej walki z epidemią i pozytywnie odpowiedziało na akcję zorganizowaną przez Lubuskie Centrum Produktu Regionalnego.

Pan Jacek Urbański Dyrektor LCPR przyznaje, że nie spodziewał się, aż tak pozytywnego odbioru organizowanej akcji. Oprócz koszy mamy jeszcze kilka kartonów z wysoko jakościowymi produktami naszych lubuskich producentów. Niektórzy z nich zdecydowali się dołożyć swoją cegiełkę, wspierając cel pośrednio poprzez wsparcie lokalnych producentów bądź restauratorów którzy w sposób właściwy wykorzystają środki – dodaje Dyrektor.

Produkty zostaną przekazane na oddziały zakaźne Szpitali w Zielonej Górze i Gorzowie Wlkp.

Pan Stanisław Tomczyszyn Wicemarszałek Województwa Lubuskiego serdecznie podziękował lubuskim producentom, którzy mimo swojej ciężkiej sytuacji, w której się obecnie znaleźli nie poddają się i są solidarni z innymi, włączając się w akcję Kosz wielkanocny pełen zdrowia dla służby zdrowia.

Producenci swoją codzienną pracą również udowadniają, że są bohaterami. Każdego dnia pełnią misję i wytwarzają produkty, aby nikomu z nas nie zabrakło pożywienia. Również dla nich za ten codzienny trud należą się najwyższe słowa uznania – podkreśla Marszałek.

Przy okazji zbliżających się Świąt, które w tym roku będą nietypowe, Marszałek Tomczyszyn dziękując za codzienny trud Służbie Zdrowia jak również producentom życzył, aby te Święta upłynęły w refleksyjnej atmosferze i nadziei jak najszybszego powrotu do normalności w każdej sferze życia rodzinnego oraz społeczno-gospodarczego.

Do akcji przyłączyli się m.in.:

BROWAR WITNICA

PAŁACYK ŁĄKOMIN

WINNICA ŻELAZNY

WINNICA NA LEŚNEJ POLANIE

WINNICA SAINT VINCENT

LABORATORIUM BIOOIL

OLEJ LUBUSKI

DOM POD SOSNAMI

QZKO

SERY KOSIŃSCY

PASIEKA WĘDROWNA HANIA

PASIEKA RYGALSCY

GOSPODARSTWO PSZCZELARSKIE DUTKOWIAK

ZAKŁAD PIEKARSKO – CUKIERNICZY ANTERS

CHATKA MAŁGORZATKI