Kolejne etapy akcji „Wspieraj lubuskich producentów, kupuj lokalnie”

Lubuskie Centrum Produktu Regionalnego w Zielonej Górze, Rada Programowa Lubuskiego Centrum Produktu Regionalnego, przy wsparciu Pana Stanisława Tomczyszyna, Wicemarszałka Województwa Lubuskiego kontynuuje akcję Wsparcia dla Lubuskich Producentów.

Przypomnijmy, pierwszy etap akcji  miał na celu ułatwienie sprzedaży. W dobie gdy większość sklepów była zamknięta, wydarzenia lokalne odwołane, a niektóre targowiska nieczynne LCPR stworzyło możliwość prezentacji oferty przez sprzedającego online – powstał Bazarek Lubuski – platforma, za pomocą której można ogłaszać chęć kupna, bądź sprzedaży produktów.

Bazarek działa od 8 kwietnia 2020 roku, zrzesza ponad 1430 osób.

Drugi etap ma na celu informowanie o czynnych targowiskach. LCPR nawiązało kontakt z blisko 40 urzędami miast i gmin z województwa lubuskiego, w których są czynne targowiska, w celu rozpropagowania akcji. Mapka czynnych targowisk wraz z godzinami otwarcia znajduje się na naszej stronie www.lcpr.pl, w zakładce Aktualności. Zachęcamy do okazania solidarności, wsparcia lokalnych producentów i kupowania na bazarku lubuskim i targowiskach.

Rozpoczęliśmy akcję reklamową, w której będziemy rozpropagowywać hasło akcji na banerach i plakatach. Materiały promocyjne znajdą się na czynnych targowiskach i słupach ogłoszeniowychw miastach i gminach z województwa lubuskiego i innych miejscach użyteczności publicznej.

Promowanie Producenta Lubuskiego – Certyfikacja jest kolejnym, trzecim etapem prowadzonej akcji. Nadanie Certyfikatu – Producent Lubuski ma za zadanie wzmocnienie pozycji rynkowej producenta lubuskiego, utożsamianie z regionem, wzbudzenie większego zainteresowania jego produktami wśród potencjalnych konsumentów. Osoby/firmy produkujące i prowadzące działalność na terenie województwa lubuskiego mogą ubiegać się o Certyfikat – Producent Lubuski. Wystarczy wypełnić formularz znajdujący się na stronie www.lcpr.pl w zakładce Certyfikat Producent Lubuski.

Etap 4 ma na celu przeprowadzenie konkursu na przyznanie tytułu Produkt Lubuski.  Będzie to wyróżnienie przyznawane produktom związanym z województwem lubuskim, które poprzez swoją wysoką jakość budują pozytywny wizerunek regionu. Przyznanie Tytułu – Produkt Lubuski ma za zadanie wzmocnienie pozycji rynkowej wyróżnionych produktów, wzbudzenie większego zainteresowania wśród potencjalnych konsumentów, a w rezultacie doprowadzenie do powstania rynku produktów i usług wysokiej jakości. Kupujący będą mogli nabywać certyfikowane, wysokiej jakości Produkty Lubuskie oznaczone specjalnym znakiem. LCPR w trzecim kwartale roku planuje ogłosić konkurs na przyznawanie tytułu: Produkt Lubuski.