III Konferencja Pszczelarska WZP w Gorzowie Wielkopolskim


W sobotę 21 października br. w Auli Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim odbyła się III Konferencja Pszczelarska organizowana przez Wojewódzki Związek Pszczelarzy
w Gorzowie Wielkopolskim
i Lubuskie Centrum Produktu Regionalnego.


Podczas konferencji odbyły się wykłady mgr inż. Wojciecha Kołodyńskiego “Nie ma chowu bez hodowli, czyli prowadzenie selekcji pszczoły miodnej na podstawie analizy wyników terenowych”.


Konferencja była również okazją do spotkania się przedstawicieli z obu Związków funkcjonujących w województwie lubuskim oraz wymiany doświadczeń i poglądów i na temat pszczelarstwa.

Ponadto swoje wyroby zaprezentowali producenci produktów pszczelich oraz sprzętu pszczelarskiego.


Dodatkowo tradycyjnie zostały wręczone odznaczenia Polskiego Związku Pszczelarskiego oraz Wojewódzkiego Związku Pszczelarzy w Gorzowie Wielkopolskim.


Dyrektor jednostki Pan Jacek Urbański został wyróżniony medalem im. prof. dr hab. Stanisława Kirkora za szczególne zasługi w rozwoju pszczelarstwa ziemi gorzowskiej.


Dziękujemy za odznaczenie i gratulujemy zorganizowania III Konferencji Pszczelarskiej!


Działanie finansowane przez Lubuskie Centrum Produktu Regionalnego ze środków pozyskanych od Zarządu Województwa Lubuskiego na wsparcie środowiska pszczelarskiego.

#wspierajlubuskichproducentow

#kupujlokalnie

#kupujlubuskimiod