II Konferencja Pszczelarska w Gorzowie Wielkopolskim


W sobotę 22 października br. w Auli Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim odbyła się II Konferencja Pszczelarska organizowana przez Wojewódzki Związek Pszczelarzy
w Gorzowie Wielkopolskim
i Lubuskie Centrum Produktu Regionalnego.

Podczas Konferencji odbyły się prezentacje znanych i cenionych wśród środowiska pszczelarskiego wykładowców. Pierwszy temat przedstawiony podczas szkolenia brzmiał: „Apiterapia w praktyce pszczelarza oraz ziołolecznictwa stosowanego w zachowaniu zdrowia pszczół”, a drugi dotyczył „Gospodarki pasiecznej w rodzinnym gospodarstwie pszczelarskim”.

Konferencja była okazją do spotkania się przedstawicieli z obu Związków funkcjonujących w województwie lubuskim oraz wymiany doświadczeń i poglądów i na temat pszczelarstwa.

Ponadto swoje wyroby zaprezentowali producenci produktów pszczelich oraz sprzętu pszczelarskiego.

Podczas Konferencji zostały wręczone odznaczenia Polskiego Związku Pszczelarskiego. Łącznie aż 12 Pszczelarzy uhonorowanych zostało Statuetkami ks. dr. Jana Dzierżona, medalami oraz złotymi, srebrnymi i brązowymi odznakami. Wszystkim odznaczonym serdecznie gratulujemy.

Działanie finansowane przez Lubuskie Centrum Produktu Regionalnego ze środków pozyskanych od Zarządu Województwa Lubuskiego na wsparcie środowiska pszczelarskiego.