„Rolniczki motorem innowacji w Polsce” – wyniki konkursu

Miło jest nam poinformować, iż Pani Wanda Towpik, współwłaścicielka gospodarstwa rolnego w Mycielinie zajmującego się tradycyjną produkcją olejów roślinnych zajęła II miejsce w konkursie „Rolniczki motorem innowacji w Polsce” zdobywając nagrodę Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Krajowej Rady Izb Rolniczych ds. Kobiet i Rodzin z Obszarów Wiejskich za wprowadzenie innowacyjnych rozwiązań w gospodarstwie rolnym oraz umiejętne wykorzystywanie metod komunikacji.

Pani Wanda została doceniona za swoją wieloletnią działalność rolniczą. Olej lniany Państwa Towpików tłoczony tradycyjnie na zimno został wpisany na listę produktów tradycyjnych, był także wielokrotnie nagradzany na różnego rodzaju konkursach i wystawach ze względu na swoje niezwykłe właściwości. W swoim gospodarstwie Państwo Towpikowie stosują zrównoważony system agrotechniki dlatego ich produkty są najwyższej jakości.

Celem konkursu Rolniczki motorem innowacji w Polsce” było promowanie roli kobiet na obszarach wiejskich oraz docenienie wielu innowacyjnych działań stosowanych przez nie w rolnictwie, które mają wpływ na zróżnicowanie dochodów w gospodarstwach.

Rozdanie nagród odbyło się podczas Centralnych Targów Rolniczych w Nadarzynie 31.01.2020 r.  

Zdobywczynie trzech pierwszych miejsc będą reprezentować Polskę w Brukseli w ostatnim etapie konkursu.

Źródło: topagrar.pl