Rodzaje wytwarzanych produktów i oferowanych usług:
- Pierniki dekorowane lukrem,
- warsztaty i szkolenia z dekorowania pierników lukrem królewskim.
Dostępność produktów i usług:
- sprzedaż tradycyjna (w miejscu siedziby),
- sprzedaż z możliwością dostawy,
- kontakt telefoniczny,
- kontakt osobisty,
- kontakt e-mailowy,
- kontakt inny – Facebook.
Opis działalności:
Odkąd pamiętam moją wielką pasją było rękodzieło – tworzenie prostych form z różnych materiałów, zabawa teksturą, kolorem i kształtem. Dziecięce marzenia z czasem stały się moją wielką pasją. Artystycznym dekorowaniem pierników zainteresowałam się pod koniec 2012 r. Z ciekawości wybrałam się do Warszawy, do popularnej wtedy pracowni cukierniczej, na kurs dekorowania pierników lukrem królewskim. Co roku piekłam przed świętami korzenne ciastka i konstruowałam z nich domki. Stwierdziłam, że wiedza z kursu przyda mi się w tych pracach, ale zupełnie nie przypuszczałam, na jak dużą skalę przyjdzie mi malować w przyszłości pierniczki 🙂 I słowo się rzekło. Po zajęciach codziennie misternie ćwiczyłam nowo poznaną technikę. Z czasem moi znajomi i rodzina chcieli kupować ode mnie moje wyroby. Na początku bardzo mnie to onieśmielało, jednak z czasem, z ogromną przyjemnością, wykonywałam dla nich zamówienia. Swoje prace wystawiałam również na swoim stoisku podczas regionalnych targów rękodzielniczych, jak np. Kaziuki w Ochli. Poznałam innych twórców z okolicy i wzajemnie się wspieraliśmy. W latach 2013-2016 prowadziłam zarejestrowaną działalność “Lukrownia”. W 2016 r. zmieniłam pracę, idąc w zupełnie innym kierunku i miałam dużo mniej czasu na Lukrownię, jednak obecnie chciałabym wrócić do pierniczków, jako dodatkowego zajęcia, które daje mi mnóstwo frajdy.
Pomyślałam, że chciałabym być członkinią Lubuskiego Centrum Produktu Regionalnego, promować nasz region i wspierać się wzajemnie z innymi producentami z województwa lubuskiego. Interesuje mnie ekologia i zdrowy styl życia. Moje pierniki wykonywane są z lokalnych produktów, w pełni bezpiecznych i zdrowych.
Rękodziełem piernikowym zajmuję się w Zielonej Górze – w regionie wina i lasu. Wcześniej działałam w gminie Świdnica. Być może to Toruń bardziej kojarzy się z tym rzemiosłem, jednak moim punktem zaczepienia są tu miody. To najważniejszy produkt do wyrobu ciasta piernikowego. W miody zaopatruję się u lokalnych dostawców. Nasz region słynie z przepysznych miodów. Osobiście i zawodowo bardzo wspieram pszczelarstwo i ochronę owadów błonkoskrzydłych. Dobre pierniczki to dobre, zdrowe i lokalne produkty. Bardzo się cieszę, że wykonując je, mogę jednocześnie wspierać innych producentów z okolicy.