Winnica Rodzinna – Stara Winna Góra – Winny Dworek

Opis

Rodzaje wytwarzanych produktów:

W każdej butelce wyprodukowanej w Starej Winnej Górze kryje się wino najwyższej jakości. Nasze wina powstają ze szczepów Regent, Riesling, Pinot Gris, Pinot Noir, Saphira, St Laurent, Traminer. Wszystkie grona zbierane są ręcznie i starannie selekcjonowane. Dzięki dbaniu o każdy szczegół podczas jego tworzenia – od rosnącej winorośli, przez prace winifikacyjne, do piwnicy, w której nasze wina leżakują, oddajemy w Państwa ręce prawdziwy „napój bogów”.

Opis działalności:

Stara Winna Góra jest winnicą rodzinną, założoną w 1997 roku przez Danutę i Marka Krojcig. Jest niezwykłym miejscem, gdzie winorośl nadaje charakter otoczeniu. Przepiękna historia skłoniła rodzinę, aby jako jedna z pierwszych w województwie lubuskim odnowiła tradycje uprawy winorośli i winifikacji wina w regionie. Na zboczach winnicy uprawiane są szlachetne odmiany winorośli, gdzie grona mają zapewnioną wystarczającą ilość ciepłych i słonecznych dni, tak aby owoce uzyskały doskonałą dojrzałość, a wina były pełne finezji, czystych kwiatowych i owocowych aromatów. Winnica jest częścią kompleksu Winny Dworek, który powstał jako dopełnienie tego wyjątkowego miejsca. Winny Dworek to kameralny hotel, restauracja z regionalną „Kuchnią smaków winnych i niewinnych”, urokliwa Powozownia oraz Strefa Relaksu i Winoterapii.

To właśnie tu, z dala od zgiełku codzienności, w niepowtarzalnej atmosferze można spędzić chwile niezapomniane. Do dyspozycji Gości jest pięć gustownie urządzonych pokoi i trzy komfortowe apartamenty. By umilić czas spędzony w Winnym Dworku zapraszamy do korzystania ze spa, w którym odkryjecie Państwo tajniki winoterapii oraz zaznacie „niewinnych” przyjemności w specjalnie przygotowanej strefie masażu, saunie suchej i mokrej oraz w jacuzzi.

Każdego dnia podniebienia naszych Gości rozpieszcza szef Kuchni restauracji Winnego Dworku, tworząc menu wykwintne, a zarazem subtelne, ze specjalnie wyselekcjonowanych produktów regionalnych, przy akompaniamencie rodzinnego wina z winnicy „Stara Winna Góra” Państwa Krojcig.

Nasz region poszczycić się może niesamowitym bogactwem wyjątkowych produktów, które to są podstawą kuchni smaków regionalnych. Miody z regionalnej pasieki, sery kozie z pobliskiej serowarni, czy też dziczyzna to tylko niektóre produkty tworzące naszą wyjątkową kuchnię. Zapraszamy do odwiedzania naszej winnicy i rozpoczęcia niesamowitej podróży po kuchni smaków „winnych i niewinnych”.

Informacje

  • Nazwa : Winnica Rodzinna - Stara Winna Góra - Winny Dworek
  • Imię i nazwisko : Marek Krojcig
  • Ulica : Górzykowo 22
  • Miejscowość : 66-131 Cigacice
  • Telefon kontaktowy : 600 441 111
  • Adres e-mail : recepcja@winnydworek.pl
  • Kategoria : agroturystyka-i-restauracje, napoje
Strona WWW Strona Facebook