Anielskie Ogrody

Opis

Rodzaje wytwarzanych produktów:

 • Świeże kwiaty jadalne,
 • Zioła, przyprawy,
 • Warzywa, w tym susze i inne przetwory warzywne,
 • Produkty ekologiczne,

Dostępność produktów:

 • Świeże kwiaty jadalne, zioła – dostępność sezonowa.

Opis działalności:

„Anielskie Ogrody” to projekt utworzenia od podstaw małego rodzinnego ekologicznego gospodarstwa rolnego. Produkcja bio warzyw, owoców, ziół i kwiatów jadalnych na potrzeby rodziny oraz lokalnej społeczności.

Edukacja poprzez warsztaty w ogrodzie oraz edukacja przez internet. Praktyczna, multimedialna edukacja ekologiczna na skalę całego kraju. Główne tematy edukacji: zdrowa ziemia, zdrowa żywność, zdrowi ludzie; od ziarenka do stołu – jak uprawiać, przetwarzać plony i gotować; przydomowy ogród moją spiżarnią, apteką, drogerią i miejscem wypoczynku; uprawa na słabej ziemi; rolnik i ogrodnik przyjazny dzikiej przyrodzie.

W Anielskich Ogrodach kultywowana jest tradycja 3 pokoleń gospodyń od 1929 do teraz.

Prowadzimy działalność edukacyjną. Od 2017 organizujemy na terenie gospodarstwa pokazy i warsztaty w ogrodzie. Warsztaty cieszą się dużym zainteresowaniem i przyczyniły się do otrzymania przez „Anielskie Ogrody”  certyfikatu „Lubuska Perła Turystyki 2018” Lubuskiej Organizacji Turystycznej LOTUR.

Głównym elementem gospodarstwa Anielskie Ogrody przydomowy ogród o powierzchni 0,5 ha. Zaprojektowaliśmy go z wykorzystaniem elementów permakultury tak, aby dostarczał przez cały rok ekologicznych warzyw, owoców, ziół, kwiatów w ilości potrzebnej dla 4 osobowej rodziny oraz produkty na sprzedaż. Ekologia w ogrodzie realizowana jest w oparciu o bardzo dużą bioróżnorodność. Uprawiamy ponad 600 gatunków roślin.

,,Anielskie Ogrody” współpracują z Kołem Gospodyń Wiejskich ,,Budachowianki”

W 2017 roku Anielskie Ogrody zajęły pierwsze miejsce w Polsce w konkursie na “Najlepsze gospodarstwo ekologiczne 2017” w kategorii ekologia-środowisko. Organizatorami konkursu byli: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Oddział w Radomiu.

Koncepcja „Anielskich Ogrodów” spotkała się też z uznaniem międzynarodowej organizacji WWF. Gospodarstwo zajęło II miejsce w Polsce w konkursie na “Rolnika Roku regionu Morza Bałtyckiego 2018”. Nagroda jest przyznawana rolnikom stosującym praktyki przyjazne środowisku Morza Bałtyckiego, w szczególności ograniczające odpływ biogenów (związków azotu i fosforu) do wód. Jury konkursu, złożone z przedstawicieli Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Centrum Doradztwa Rolniczego w Radomiu, Ministerstwa Środowiska, Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej oraz przedstawicieli Fundacji WWF Polska, brało przede wszystkim pod uwagę zrównoważone podejście w prowadzeniu gospodarstwa i praktyki, które przyczynia się do ochrony wód przed zanieczyszczeniem.

Inne nagrody dla „Anielskich Ogrodów” to: Najlepsze gospodarstwo ekologiczne w województwie lubuskim 2017, I miejsce w Polsce w konkursie „Gospodarstwo Przyjazne Przyrodzie” 2018, Najlepsze gospodarstwo ekologiczne w województwie lubuskim 2016 – III miejsce, „Lider ekologii” WFOŚiGW 2016.

Wszystkie produkty oferowane w Anielskich Ogrodach hodowane są i wytwarzane na miejscu.
Sprzedaż produktów odbywa się tylko po kontakcie telefonicznym, odbiór prosto z gospodarstwa, ilości detaliczne.

 

 

Informacje

 • Nazwa : Anielskie Ogrody
 • Imię i nazwisko : Kamila Kasperska
 • Ulica : Budachów 109
 • Miejscowość : Bytnica
 • Kod pocztowy : 66-630
 • Telefon kontaktowy : 501 256 376
 • Adres e-mail : eko@anielskieogrody.pl
 • Data wpisu : 2021-02-23
 • Kategoria : inne, produkty-ekologiczne, warzywa-i-owoce
Strona WWW Strona Facebook