Rarytas Lubuski w kuchni w Żarach

W dniu 09.11.2023r. w ZSOiT Żary Lubuskie Centrum Produktu Regionalnego wraz z Polski Związek Łowiecki Zarząd Okręgowy w Zielonej Górze wspólnie zorganizowało drugie spotkanie kulinarne z cyklu „Rarytas lubuski w kuchni”.

*Rarytas powrócił w roku 2023 w zmienionej formule – są to spotkania kulinarne w formie warsztatów z udziałem uczniów z wybranych szkół gastronomicznych z terenu województwa lubuskiego.

 

Dzięki zaangażowaniu Dyrekcji, Grona Pedagogicznego szkoły i zdolnych uczniów kontynuujemy cykl kulinarny, który ma promować dziczyznę i produkty regionalne od lokalnych producentów.

Podczas wydarzenia w Żarach uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Żarach wraz z Szefową Kuchni Restauracji Hotel Nadodrzański Dwór, finalistką siódmej edycji (2022 rok) kulinarnego show Hell’s Kitchen – Panią Anna Anklewicz Hell’s Kitchen Piekielna Kuchnia, zaproszoną do udziału w projekcie „Rarytas lubuski w kuchni” przygotowali wspólnie dania na bazie dziczyzny:

✅ Tatar z jelenia,

✅ Burger z jelenia,

✅ Pszenne kluski z jesiennymi warzywami i polędwicą z jelenia.

 

Wszystkie te potrawy skomponowane zostały z najwyższej jakości składników i zdrowego mięsa – od lokalnych producentów.

Tuż przed samymi warsztatami Lubuskie Centrum Produktu Regionalnego przedstawiło prezentację o jednostce, aby przybliżyć jej specyfikę uczniom, a Pan Jacek Banaszek – Łowczy Okręgowy Polski Związek Łowiecki Zarząd Okręgowy w Zielonej Górze przygotował prelekcję dotyczącą pracy łowczych w lasach, oraz samej dziczyzny i jej walorów zdrowotnych.

Dziękujemy raz jeszcze Szkole, Dyrektorom, Gronu Pedagogicznemu oraz wszystkim uczniom za duże zaangażowanie oraz za wyjątkowe doświadczenia kulinarne oraz Polski Związek Łowiecki Zarząd Okręgowy w Zielonej Górze za wsparcie przy projekcie „Rarytas Lubuski w kuchni”