Rarytas lubuski w kuchni 2023

Jesteś tutaj: Start / Rarytas lubuski / Rarytas lubuski w kuchni 2023

Edycja 2023

Rarytas Lubuski w kuchni” to cykl spotkań, podczas których odbywają się pokazy gotowania na bazie produktów regionalnych od lubuskich producentów. Spotkania odbywają się w różnych powiatach, na terenie województwa lubuskiego. „Rarytas lubuski w kuchni” gościł będzie w gospodarstwach producentów, w tym agroturystycznych i wydarzeniach plenerowych.

Temat przewodni każdego spotkania jest inny i promuje różnorodną paletę produktową.

Na spotkaniach prowadzona będzie degustacja, a uczestnikom będą rozdawane przepisy na wykonanie poszczególnych dań, co ułatwi im możliwość powtórzenia potrawy w domu.

Celem projektu jest zachęcanie do kupowania lokalnie, po sąsiedzku i tym samym wsparcie lubuskich producentów jak również propagowanie zdrowego jedzenia, uczulenie na zwracanie uwagi na to, co jeść i jak przygotowywać potrawy.

Na każdym spotkaniu obecnych będzie kilku producentów lokalnych, którzy będą opowiadać o walorach produktów, które zostały użyte w trakcie pokazu.

W zależności od pokazu gotować będą znani kucharze z lubuskiego, producenci produktów regionalnych lub Koła Gospodyń Wiejskich.

Z każdego pokazu gotowania powstanie krótki filmik, który również będzie propagował gotowanie na bazie produktów regionalnych, co umożliwi powtórzenie potrawy we własnej kuchni w dowolnej chwili.

W roku 2023 zmieniona została formuła cyklu – pokazy warsztatów kulinarnych odbywać się będą w szkołach gastronomicznych na terenie województwa lubuskiego z udziałem uczniów i nauczycieli zawodów i szefów kuchni. Planowane w roku 2023 warsztaty kulinarne odbędą się w Gorzowie Wielkopolskim, Bobowicku koło Międzyrzecza i w Żarach.

Warsztaty odbywać się będą z wykorzystaniem produktów regionalnych, przepisy natomiast bazować będą na dziczyźnie.

Realizując projekt promujemy produkcję regionalną oraz zdrowy tryb życia i zdrowe żywienie, zachęcanie do zainteresowania się produktem tradycyjnym, regionalnym i lokalnym wśród młodego pokolenia.

Głównym produktem podczas spotkań będzie dziczyzna.

Zapraszamy do obejrzenia materiałów filmowych z cyklu ,,Rarytas Lubuski w kuchni” 2023.

Gorzów Wielkopolski

Żary

Bobowicko

Skip to content