Lubuskie trendy na regionalne weekendy!

Jesteś tutaj: Start / Lubuskie trendy na regionalne weekendy!

 

Lubuskie trendy na regionalne weekendy!

 

Nowy sezon, nowy projekt! Lubuskie Centrum Produktu Regionalnego w Zielonej Górze rozpoczyna nowe działanie pn. „Lubuskie trendy na regionalne weekendy!”. Będzie to swoisty przewodnik dotyczący producentów i obiektów znajdujących się na terenie województwa lubuskiego, do których można przyjechać w dni wolne od pracy w terminie
od 1 maja do 30 września i spędzić miło czas (w pojedynkę, z rodziną lub we dwoje) ‒ czy to na gospodarstwie, czy w restauracji lub przy grillu w ogródku albo może zwiedzając winnice? Wszakże opcji jest tak wiele!

A jako, że majówka zbliża się wielkimi krokami, to wychodzimy Państwu naprzeciw i skupiamy się na miejscach do których można przyjechać bez wcześniejszego umawiania się (choć polecamy każdorazowo zadzwonić i upewnić się, że w danym terminie producenci będą mieli opcję poświęcić nam możliwie jak najwięcej atencji). Jesteśmy więcej niż pewni, że każdy z Państwa znajdzie coś dla siebie i będzie miał szansę skorzystać z uroków naszego województwa!

Główną ideą projektu jest promowanie lokalnych oraz regionalnych producentów i przybliżenie charakterystyki ich działalności, co pozwoli skrócić dystans pomiędzy konsumentem, a wytwórcą i pokaże, że regionalny producent jest na wyciągnięcie ręki.

Przewodnik z założenia będzie się składał z cyklu wpisów prezentowanych w formie zwięzłej i lekkiej, ale przede wszystkim merytorycznej.

Nie ma czasu do stracenia! A zatem życzymy miłego poznawania lubuskich trendów i odkrywania regionalnych producentów! 🚴‍♀️🚕

Poniżej znajdą Państwo legendę wraz z opisanymi piktogramami, informującymi o udogodnieniach w danym obiekcie. Warto się z nimi zapoznać! 😊

👇👇👇     👇👇👇     👇👇👇


Punkt gastronomiczny

Sklep lokalny

Dla każdego

Możliwość płatności
kartą i/lub BLIKiem

Menu dla wegetarian

Zwierzęta mile widziane

Zadzwoń i zapytaj

W pojedynkę

We dwoje

Ruszaj w rejs

Pole namiotowe

Nocleg

Otwarte sezonowo

Otwarte cały sezon

Na łonie natury

Kalendarz

Godziny otwarcia

Dojazd
Kubusiowa Pasieka

Kubusiowa Pasieka

"Można degustować na miejscu wszystkie nasze miody klasyczne i miody kremowane z dodatkami liofilizowanymi. W sezonie dostępny jest miód prosto z plastra, a także lemoniada miodowa lub herbata. Dzieci mogą spróbować również miodów na wafelkach lub na chałce (w sezonie)."
- Kubusiowa Pasieka

Plantacja Lawendy „Lawendowe Dusze”

Plantacja Lawendy „Lawendowe Dusze”

"Plantacja Lawendy „Lawendowe Dusze” to najlepsze miejsce, by znaleźć wewnętrzny spokój i sens życia. To miejsce z duszą- w powstanie którego włożyliśmy mnóstwo serca, gdzie możesz odetchnąć po ciężkim dniu, zrelaksować się, zatrzymać się w „tu i teraz” i w końcu przestać ciągle biec i gonić czas…"
- Mariola Kozakiewicz-Nikodem (Właścicielka)

Palarnia Kawy Progusta

Palarnia Kawy Progusta

"Jest takie miejsce w zachodniej Polsce, w pradolinie rzeki Warty, pośród pól i lasów, gdzie na każdym kroku odnajdujemy świadectwo czasów, które minęły. To właśnie tam na terenie przypałacowego parku w Rogach znajduje się Palarnia PROGUSTA."
- Właściciele

Fundacja Pszczeli Sad/ Pasieka Kwiaty w Słoiku

Fundacja Pszczeli Sad/ Pasieka Kwiaty w Słoiku

"Naszym głównym celem jest promowanie pszczelarstwa, znaczenia pszczół i owadów zapylających w przyrodzie oraz roślin miododajnych. Dlatego prowadzimy zajęcia edukacyjne w przedszkolach oraz w szkołach. Fundacja zajmuje się także apiturystyką, która jest formą turystyki związaną z pszczelarstwem."
- Właściciele

Silna Lawenda Iwona Piechota

Silna Lawenda Iwona Piechota

"Przyśniła mi się…. Tak to się zaczęło. Pewnego ranka wstałam i stwierdziłam, że sadzę lawendę. Zielonego pojęcia nie miałam, że lawenda całe moje życie przewróci do góry nogami."
- Iwona Piechota (Właścicielka)

Rybacka Chata

Rybacka Chata

"Zajmujemy się przetworzeniem ryb na wszelaki sposób, czynimy pasty, marynaty, pasztety, paprykarze, czy kiełbasę z ryb. Ponadto uruchamiamy naszą starą, kamienną wędzarnie parę razy w tygodniu, w której wędzimy w sposób tradycyjny ryby słodkowodne. (...) Przede wszystkim skupiamy się na połowie ryb z naszego jeziora Wojnowskiego, z którego to właśnie pozyskujemy surowiec do wszelkich potraw."
- Właściciele

Skip to content