Lubuskie trendy na regionalne weekendy!

Jesteś tutaj: Start / Lubuskie trendy na regionalne weekendy!

 

Lubuskie trendy na regionalne weekendy!

 

Nowy sezon, nowy projekt! Lubuskie Centrum Produktu Regionalnego w Zielonej Górze rozpoczyna nowe działanie pn. „Lubuskie trendy na regionalne weekendy!”. Będzie to swoisty przewodnik dotyczący producentów i obiektów znajdujących się na terenie województwa lubuskiego, do których można przyjechać w dni wolne od pracy w terminie
od 1 maja do 30 września i spędzić miło czas (w pojedynkę, z rodziną lub we dwoje) ‒ czy to na gospodarstwie, czy w restauracji lub przy grillu w ogródku albo może zwiedzając winnice? Wszakże opcji jest tak wiele!

A jako, że majówka zbliża się wielkimi krokami, to wychodzimy Państwu naprzeciw i skupiamy się na miejscach do których można przyjechać bez wcześniejszego umawiania się (choć polecamy każdorazowo zadzwonić i upewnić się, że w danym terminie producenci będą mieli opcję poświęcić nam możliwie jak najwięcej atencji). Jesteśmy więcej niż pewni, że każdy z Państwa znajdzie coś dla siebie i będzie miał szansę skorzystać z uroków naszego województwa!

Główną ideą projektu jest promowanie lokalnych oraz regionalnych producentów i przybliżenie charakterystyki ich działalności, co pozwoli skrócić dystans pomiędzy konsumentem, a wytwórcą i pokaże, że regionalny producent jest na wyciągnięcie ręki.

Przewodnik z założenia będzie się składał z cyklu wpisów prezentowanych w formie zwięzłej i lekkiej, ale przede wszystkim merytorycznej.

Nie ma czasu do stracenia! A zatem życzymy miłego poznawania lubuskich trendów i odkrywania regionalnych producentów! 🚴‍♀️🚕

Poniżej znajdą Państwo legendę wraz z opisanymi piktogramami, informującymi o udogodnieniach w danym obiekcie. Warto się zapoznać!

👇👇👇     👇👇👇     👇👇👇


Punkt gastronomiczny

Sklep lokalny

Dla każdego

Możliwość płatności
kartą i/lub BLIKiem

Menu dla wegetarian

Zwierzęta mile widziane

Zadzwoń i zapytaj

W pojedynkę

We dwoje

Ruszaj w rejs

Pole namiotowe

Nocleg

Otwarte sezonowo

Otwarte cały sezon

Na łonie natury

Kalendarz

Godziny otwarcia

Dojazd
Winnica Milsko

Winnica Milsko

"Zatrzymaj się i posłuchaj historii, którą usłyszysz w szumie majestatycznego lasu, zobaczysz w pięknie meandrującej rzeki. W takim otoczeniu, w regionie słynącym z wielowiekowych tradycji winiarskich zrodziła się idea rodzinnej winnicy - Winnicy Milsko."

Pszczelarnia Słodnik/ Gościniec Polna Pszczoła

Pszczelarnia Słodnik/ Gościniec Polna Pszczoła

PSZCZELARNIA SŁODNIK jest rodzinną pasieką wędrowną. Obecnie pasieka liczy ponad 80 rodzin pszczelich prowadzonych w ulach wielkopolskich 10-ramkowych i 12-ramkowych. Na terenie Pszczelarni powstało również miejsce sprzyjające do apiturystyki i apiterapii.
GOŚCINIEC POLNA PSZCZOŁA znajduje się na terenie gospodarstwa przy wzgórzach największej winnicy w Polsce gdzie brzęczenie pszczół miesza się ze spacerującymi alpakami.

Winnica Mozów

Winnica Mozów

Winnica Mozów od kilkunastu lat  tworzy wina w szerokiej palecie.
Do najbardziej rozpoznawalnych odmian należą: Chardonnay, Riesling, Souvignier Gris, Leon Millot, Zweigelt, Cabernet Cortis, Gołubok.

Przystań Tu

Przystań Tu

Przystań Tu mieści się w porcie Cigacice.  Jest idealnym miejscem na zrelaksowanie się w pięknych okolicznościach przyrody z dala od miejskiego zgiełku. Jedną z najciekawszych atrakcji jest możliwość przepłynięcia się galarem po rzece Odrze lub wizyta na Statku Kultury.

Skip to content