Ruszył nabór na szkolenie poświęcone Sprzedaży towarów i usług bez działalności gospodarczej w świetle Ustawy Prawo Przedsiębiorców


Wczoraj tj. 25 lutego ruszyła rekrutacja na trzecie szkolenie w ramach Akademii Producenta, które odbędzie się w czwartek 04 marca w godzinach 14:00 – 18:00.

Rekrutacja trwa od 25.02.2021 do 03.03.2021 (do godz. 10:00)
(liczba miejsc ograniczona)


Temat szkolenia: – „Sprzedaż towarów i usług bez działalności gospodarczej w świetle Ustawy Prawo Przedsiębiorców”

Program szkolenia:

  1. Aspekty prawne sprzedaży bez zarejestrowanej działalności gospodarczej
  2. Sposoby ewidencjonowania sprzedaży nieudokumentowanej a kasa fiskalna
  3. Potwierdzenie sprzedaży w drodze paragonu i faktury sprzedażowej
  4. Opodatkowanie sprzedaży bez działalności gospodarczej
  5. Rejestracja działalności gospodarczej po przekroczeniu wyznaczonego przez ustawodawcę progu sprzedaży
  6. Zalety i wady sprzedaży bez i w ramach działalności gospodarczej

Cel szkolenia:

W ramach szkolenia przedstawiona zostanie niezbędna wiedza w zakresie aspektów prawnych prowadzenia sprzedaży bez zarejestrowanej działalności gospodarczej. Na szkoleniu będą omówione zagadnienia w zakresie sposobów opodatkowania sprzedaży bez działalności gospodarczej oraz w porównanie ze sprzedażą w ramach podmiotu zarejestrowanego. Przedmiotem zajęć będzie też omówienie zasad prowadzenia ewidencji sprzedaży oraz zasad dokumentowania transakcji handlowych, w tym konieczności wystawiania paragonów, czy zakup kasy fiskalnej. Przedstawiona zostanie zasada wystawienia faktury przez „nievatowca” oraz istotne aspekty zalet i wad prowadzenia lub nie działalności gospodarczej.

Prowadząca:

Justyna Janota – Absolwentka studiów magisterskich z zakresu finansów publicznych i podatków, studiów podyplomowych z zakresu rachunkowości oraz audytu wewnętrznego i kontroli finansowej. Ukończyła studia doktoranckie na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego. Od 10 lat prowadzi obsługę księgową pełnej rachunkowości, w szczególności dla spółdzielni, podmiotów ekonomii społecznej, jak również w branżach w zakresie e-comerce (sprzedaży internetowej). Autorka publikacji poświęconych tematyce aspektów prawnych, rachunkowych i podatkowych oraz dotyczących podmiotów ekonomii społecznej i pomocy publicznej. Trener, wykładowca i doradca. Prezes dwóch Fundacji oraz Spółdzielni Socjalnej. Posiada certyfikat księgowy Ministerstwa Finansów. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywała, pracując wiele lat w Izbie Skarbowej w Katowicach oraz w Urzędzie Miasta Katowice. Pełniła również funkcję członka Samorządowego Kolegium Odwoławczego.

Data szkolenia: 04.03 2021 r. Godziny: 14:00 – 18:00


Szkolenie skierowane jest do Producentów Lubuskich, należących do bazy Lubuskiego Centrum Produktu Regionalnego.

Zapraszamy do dołączenia! https://lcpr.pl/ankieta/

Na szkolenie obowiązuje kolejność zgłoszeń, lista miejsc ograniczona.

Serdecznie zapraszamy!