Miodobella – Tradycyjne Miody – Pasieka Franciszka
-
Imię i nazwisko:
BARTOSZ I BEATA STARODĄB
-
Ulica:
GRABICE 9
-
Miejscowość:
GUBIN
-
Kod pocztowy:
66-620
-
Telefon kontaktowy:
605373875
-
Adres e-mail:
Rodzaje wytwarzanych produktów i oferowanych usług:
- Miody:
- Wielokwiatowy
- Akacjowy
- Lipowy
- Spadziowy
- Słonecznikowy
- Gryczany
- Wrzosowy
- Wosk pszczeli
- Kit pszczeli
- Świece z wosku pszczelego
- Maści
- Propolis
- Krople propolisowe
- Edukacja dzieci w szkołach i przedszkolach, a także prelekcje z możliwością własnoręcznego wytworzenia świec z wosku, spróbowania miodu w plastrze itp. Wizytujemy zaprzyjaźnione zagrody edukacyjne oraz agroturystyki.
Dostępność produktów i usług:
- sprzedaż tradycyjna (w miejscu siedziby),
- sprzedaż z możliwością dostawy,
- sprzedaż na targach – Święto Miodu Ochla, Święto Miodu Przemków,
- kontakt telefoniczny,
- kontakt e-mailowy.
Opis działalności:
Pasję do pszczół przekazał nam dziadek Franciszek Strzałko, na starym zdezelowanym poniemieckim rowerze przewiózł na początku lat 50 ubiegłego wieku pusty ul, który w niedługim czasie został zasiedlony przez pszczoły. Wieloletnia praca i obcowanie z pszczołami pokazało nam, że drewno, słoma czyli naturalne materiały są najlepsze dla rozwoju pszczół. W naszej stolarni powstają ule, ramki, maty słomiane, topiony jest naturalny wosk. Wieloletnia praktyka i obserwacja przyrody pozwala nam tak prowadzić całoroczną gospodarkę pasieczną, aby być niezależnym od nowinek i sztucznych materiałów oraz dodatków.
Pszczoły pozyskują miód na terenach nizinnych w dolinach 3 rzek: Szprewy, Nysy Łużyckiej i Bobru.
Wiosna wędrujemy w doliny rzek bogate w odżywczy nektar i pyłek. Następnie pozyskujemy miód wielokwiatowy, akacjowy, lipowy, spadziowy, sporadycznie słonecznikowy oraz gryczany z terenów objętych kontrolą pochodzenia nasion jako ekologiczne oraz miód wrzosowy w terenach półpustynnych poligonowych objętych ochroną środowiskową.
Takie położenie oprócz miodów pozwala pozyskać inne czyste produkty pszczele takie jak wosk i kit pszczeli. Z wosku powstają świece oraz maści.
Las sosnowy i jego żywice pozyskane przez pszczoły w postaci kitu zostają przez nas wykorzystane do wytworzenia maści i kropli propolisowych.
Nasze miody trafiają do świadomych klientów, dla których jakość pochodzenie i właściwości zdrowotne produktów nie są obojętne.
Pasieka ze względu mobilności jest pod stałym nadzorem i kontrolą weterynaryjną, posiadając odpowiednie certyfikaty.
Miód jest produktem pełnowartościowym jeżeli jego proces produkcyjny jest niezakłócony.
Wysoką jakość zawdzięczamy długoletniej tradycji i obserwacji oraz nauce od seniora rodu Franciszka, który do dziś nad wszystkim czuwa.
Naturalny materiał drewno do wyrobu uli, jasne-dziewicze plastry miodni, bogata baza pożytkowa, miód rozlewany bezpośrednio do słoików, nieużywanie środków chemicznych.
Pasieka otrzymała wyróżnienie w konkursie Agroliga 2023
Pasieka należy do Lubuskiego Związku Pszczelarzy