Wystartowały Spacery do Producentów!

W sobotę 15 czerwca w miejscowości Łaz odbył się wyjątkowy Spacer do producentów regionalnych, organizowany przez Lubuskie Centrum Produktu Regionalnego w Zielonej Górze.

Pierwsze wydarzenie w ramach cyklu spacerów zrzeszyło liczne grono mieszkańców województwa lubuskiego, którzy udali się do producentów w miejscowości Łaz.


Na czym polegają Spacery do producentów regionalnych?
Lubuskie Centrum Produktu Regionalnego w myśl idei kampanii promocyjnej ,,Znajdź Lubuskich Producentów” stwarza możliwości, za pomocą których łatwiejsze jest znajdowanie wytwórców w województwie lubuskim, a także … w Waszej najbliższej okolicy!

Kolejnym odłamem kampanii są Spacery do producentów regionalnych, dzięki którym macie możliwość odwiedzenia z nami miejsc wytwarzania lubuskich produktów regionalnych.

Dzięki Spacerom  udajemy się bezpośrednio do producentów, którzy szczegółowo opowiadają o etapach wytwarzania swoich produktów, miejscu i historii działania przedsiębiorstwa, a także tajnikach, dzięki którym będziecie wiedzieć jak wybierać produkty najlepszej jakości.

W myśl idei docenienia produktów ,,od sąsiada” pokazujemy Wam, jak szeroką gamę wyrobów prezentują wytwórcy z naszej okolicy, a także, że w najbliższej okolicy jest ich na tyle dużo, że wystarczy udać się jedynie na krótki spacer, żeby odkryć nie jeden, a kilka różnorodnych smaków regionalnych.

Każdy ze spacerów będzie inny, ale każdy będzie łączyć nie tylko poznanie bliżej producenta, ale również … degustacja wytwarzanych produktów!


Jak wyglądał pierwszy Spacer do producentów regionalnych?

Zapisani uczestnicy mieli możliwość odwiedzenia bezpłatnie producentów, działających w miejscowości Łaz. Podczas spaceru udaliśmy się do Gospodarstwa Rolno-Szkółkarskiego Bio Las oraz Winnicę Ingrid. Uczestnicy mieli możliwość dowiedzenia się jak powstają naturalne octy ziołowe i owocowe, skosztowania i dowiedzenia w jakich potrawach sprawdzą się w użyciu, a także poznania metod wytwarzania wina w jednej z najstarszych winnic w województwie lubuskim – Winnicy Ingrid.

To kolejne działanie, które spotkało się z dużym uznaniem mieszkańców województwa lubuskiego. Cieszę się, że coraz więcej osób decyduje się na wybieranie produktów od naszych lokalnych producentów. Dzięki spacerom do producentów regionalnych mamy możliwość poznania szerokiej skali produktów regionalnych, jakie są wytwarzane w naszym okolicznym sąsiedztwie – zaznacza członek Zarządu Jacek Urbański, który miał okazję uczestniczyć w pierwszych, inauguracyjnych spacerach.

Mamy nadzieję, że udacie się z LCPR na kolejny spacer do producentów regionalnych i przekonacie się dlaczego tak warto wybierać lubuskie produkty regionalne. Kolejna taka możliwość będzie już w lipcu!

Szczegółów, dotyczących kolejnych naborów oraz informacji jak wziąć udział w naborze szukajcie na stronie internetowej www.lcpr.pl oraz Facebooku Lubuskiego Centrum Produktu Regionalnego w Zielonej Górze.

Wspieraj lubuskich producentów. Kupuj lokalnie!