Weź udział w konkursie na grupie Bazarek Lubuski!

4 urodziny ,,Bazarku Lubuskiego” – weź udział w konkursie i zgarnij zestaw lubuskich produktów regionalnych!

Miejsc zakupu lubuskich produktów regionalnych pojawia się na mapie naszego województwa coraz więcej. Świadomość Konsumentów na temat walorów produktów lokalnych wzrasta, co przekłada się również na wzrost liczby producentów działających w lubuskim. To cieszy i napawa optymizmem!

Lubuskie Centrum Produktu Regionalnego w Zielonej Górze usilnie działa w celu popularyzacji i rozwoju lubuskiej turystyki kulinarnej. Chce zachęcić konsumentów do bycia świadomymi koneserami, którzy wspierają lokalną gospodarkę i szczycą się produktem, który powstaje ,,po sąsiedzku”.

Wiele działań jednostki  zaczęło być realizowanych w momencie pandemii COVID19, kiedy świat na chwilę się zatrzymał i wziął głęboki oddech. Była to szczególnie ciężka sytuacja dla lokalnych wytwórców, którzy w większości swoje produkty sprzedawali bezpośrednio m.in. na targowiskach miejskich. Moment, w którym targowiska zostały zamknięte równał się z znacznym ograniczeniem możliwości sprzedaży wyrabianych produktów. To właśnie wtedy LCPR podjęło decyzję o założeniu targowiska online, będącego alternatywą dla zamkniętych targowisk miejskich, a także miejscem sprzedaży bezpośredniej i bezpiecznym sposobem zakupu produktów regionalnych, zgodnie z obowiązującymi wówczas zasadami bezpieczeństwa.

Tak powstał Bazarek Lubuski – targowisko online, będące grupą na Facebooku, umożliwiającą m.in. zakup lubuskich produktów spożywczych, rękodzielniczych, czy obecnie skorzystania z oferty lubuskiej agroturystyki.

Czasy, w których (Bazarek) powstawał wydają się odległe, ale nadal je pamiętamy. To było raptem 4 lata temu. Mimo że, z ówczesnych obostrzeń na szczęście pozostały już tylko wspomnienia. To grupa na Facebooku Bazarek Lubuski funkcjonuje do dziś – i ma się całkiem nieźle! Obecnie korzysta z niej niespełna 3800 zarejestrowanych użytkowników, a wyselekcjonowane oferty sprzedażowe pojawiają się codziennie. Administratorzy grupy akceptują tylko te, które zgodne są charakterem grupy – czyli dotyczą sprzedaży lubuskich produktów regionalnych.

Kiedy zakładaliśmy grupę Bazarek Lubuski nie spodziewaliśmy się takiej popularności. Myśleliśmy, że grupa będzie tylko chwilowym miejscem, które zastąpi zamknięte targowiska miejskie i stanie się alternatywą dla lokalnych wystawców. Fakt, że Bazarek funkcjonuje do dziś jest kolejnym, owocnym efektem naszej pracy, dążącej do popularyzacji lubuskich produktów regionalnych – podkreśla Jacek Urbański dyrektor LCPR.

4 lata warto jakoś szczególnie uczcić, dlatego Lubuskie Centrum Produktu Regionalnego w Zielonej Górze zaprasza do wzięcia udziału w organizowanym konkursie.

Co trzeba zrobić?

Zadanie jest proste!

    1. Dołącz do grupy ,,Bazarek Lubuski”, znajdującej się na portalu Facebook: https://www.facebook.com/groups/926567227801859
    1. Dodaj komentarz pod postem konkursowym, odpowiadając na pytanie: Jaki produkt regionalny najchętniej kupuje, bądź zakupiłby w formie online na grupie ,,Bazarek Lubuski” i dlaczego?

Wśród odpowiedzi udzielonych pod postem konkursowym komisja konkursowa wybierze 4 najciekawsze odpowiedzi, które zostaną nagrodzone zestawami produktów regionalnych!

Konkurs trwa do 31. maja 2024 roku!

Szczegóły i regulamin konkursu: LINK

Ps. Zachęcamy do wejścia na Bazarek Lubuski nie tylko w celu wzięcia udziału w konkursie, ale również znalezienia lubuskich producentów! I zapoznania się z ich bogata ofertą.