Poznajcie bliżej mapę lubuskich producentów – Nawigator Lubuski (powiat gorzowski)

Zapraszamy do zapoznania się z mapą lubuskich producentów – Nawigator Lubuski, wydanego przez Lubuskie Centrum Produktu Regionalnego. Odkryjmy wspólnie lubuskie smaki i rękodzieło, powstające niedaleko Waszego miejsca zamieszkania. Mamy nadzieję, że dzięki mapie znajdziecie miejsca, oferujące produkty, które zadowolą Wasze kubki smakowe oraz oczekiwania estetyczne.

Dziś udajemy się na północ województwa lubuskiego – do powiatu gorzowskiego oraz Gorzowa Wielkopolskiego. Zaprezentujemy producentów, którzy wypełnili formularz zgłoszeniowy w celu pojawienia się w publikacji i wspólnie udowodnimy, że warto wspierać lubuskich producentów oraz kupować lokalnie!

Co znajdziemy w powiecie gorzowskim?

Przede wszystkim wiele pasiek, oferujących regionalny miód, gospodarstwa agroturystyczne, browary, a także producentów produktów mięsnych i dziczyzny. Oprócz spędzenia czasu z rodziną wśród regionalnych smaków będziemy mieli możliwość wykonania kompleksowych zakupów produktów regionalnych m.in. odwiedzając coniedzielny Targ nad Jeziorem w Kłodawie (ul. Wojcieszycka 8, Kłodawa) oraz w Gorzowie Wielkopolskim – Sklep z dziczyzną ,,Leśniczówka” (Kosynierów Gdyńskich 20G), czy Gorzowski Rynek Hurtowy (ul. Targowa 11, Gorzów Wielkopolski). Tak, jak w pozostałych powiatach producentów regionalnych znajdziecie również na licznych targowiskach miejskich.

 

Jak z kolei spędzimy czas z rodziną?

Propozycji jest wiele! W Kostrzynie nad Odrą funkcjonuje Skansen Pszczelarski (Osiedle Warniki, Obręb V, Kostrzyn nad Odrą), w którym organizowane są warsztaty, umożliwiające bliższe poznanie życia pszczół i pracy pszczelarza. W okolicy Kłodawy znajduje się Gospodarstwo Agroturystyczne Rębowo Eugenii Dybuś (Rębowo 8, Kłodawa) nagradzane w kategoriach Najpiękniejszego Gospodarstwa Agroturystycznego. Na miejscu czekać będzie na Was oferta, umożliwiająca zjedzenie posiłku na miejscu oraz spędzenia czasu korzystając z atrakcji udostępnianych odwiedzającym.

Prosimy o wcześniejsze skontaktowanie się z wyżej wymienionymi miejscami w celu rezerwacji terminu, bądź uzyskaniu informacji o aktualnej ofercie. Wszystkie namiary znajdą Państwo w publikacji Nawigator Lubuski!

Atrakcje dla osób pełnoletnich

Osoby pełnoletnie również znajdą coś dla siebie! W powiecie gorzowskim funkcjonują dwa browary cieszące się dużym uznaniem nie tylko na terenie województwa lubuskiego. W Witnicy już od 1848 roku, czyli od 174 lat (!) funkcjonuje Browar Witnica (ul. Konopnickiej 1, Witnica). Oprócz możliwości dokonania zakupów w sklepiku przybrowarnym czy skorzystania z oferty degustacyjnej funkcjonuje tu Lubuskie Muzeum Browarnictwa. Odwiedzając je zapoznacie się nie tylko z historią browaru, ale również będziecie mieli możliwość zobaczenia jego linii produkcyjnej. Zwiedzanie połączone jest również z degustacją wyrobów piwowarskich. Drugim browarem wartym zobaczenia jest Browar Łąkomin (Łąkomin 1) licznie nagradzany na wielu konkursach piw rzemieślniczych nie tylko w Polsce. Na miejscu oprócz skorzystania z degustacji będziecie mieli możliwość skorzystania ze strzelnicy, udania się na plażę, czy zobaczenia zwierząt w mini zoo. Do Browaru przynależy również Pałacyk Łąkomin z bazą noclegową i ofertą spa.

Dzień Dobry, gdzie znajdę dobry miód?

Miód i produkty pszczele są jednymi z najczęściej poszukiwanych produktów regionalnych w naszym regionie. To właśnie do pszczelarza, który do swojej pracy przykłada się zarówno z pasją jak i sporą ilością wiedzy Konsument nabiera zaufania i zakupuje miód, w którym się rozsmakuje. Dodatkowo ma możliwość również zdobycia cennej wiedzy merytorycznej. Często pszczelarze dzielą się również swoją cenną wiedzą poprzez organizowanie warsztatów. Ich produkty możemy przeważnie nabyć kontaktując się telefonicznie, bądź odwiedzając targowiska miejskie.

Pasieka Rodzinna Grzywacz (Kostrzyn nad Odrą)

Pasieka Rygalscy (Lipki Wielkie, Santok)

Gospodarstwo Pasieczne Pasieka w sadzie (Gostkowice, Bogdaniec) – z możliwością zwiedzenia mini skansenu pszczelarskiego

Gospodarstwo Pasieczne Piotr Andrzejczak (Mościce)

Gospodarstwo Pasieczne Tomasz Pniewski (Lipki Wielkie, Santok)

Gospodarstwo Rolne Przemysław Torz (Gorzów Wielkopolski)

Pasieka Rodzinna Łotoczko (Czechów)

Czy to wszystko?

Absolutnie nie! W powiecie gorzowskim działają również inni producenci z fantastyczną ofertą produktów regionalnych. Znajdziecie wśród ich oferty produkty mięsne (Rol-Mar ul. Rzeczna 3, Gorzów Wielkopolski), dziczyznę (Leśniczówka Zbigniew Winnicki ul, Kosynierów Gdyńskich 20G Gorzów Wielkopolski) oraz produkty piekarnicze (Tradycja Anna Urbańska ul. Borkowska 1, Deszczno).

Wzbudza zainteresowanie!

Zainteresowanie publikacją ,,Nawigator Lubuski” Lubuskiego Centrum Produktu Regionalnego wciąż nie maleje, dlatego, w celu rozwoju turystyki kulinarnej województwa lubuskiego został wprowadzony dodatkowy nabór, dzięki któremu kolejni producenci mieli możliwość pojawienia się w publikacji. Dzięki temu na mapie lubuskich producentów pojawiły się kolejne, warte odkrycia miejsca.
Wasze idealne śniadanie jest na bazie pieczywa? Zapraszamy do Bagietki (ul. Sportowa 24, Kostrzyn nad Odrą) nie tylko po bagietki! Tam od przeszło 25 lat wytwarzane są produkty piekarnicze i cukiernicze wpisujące się w upodobania wielu konsumentów. Wspaniałe produkty nie tylko na śniadanie będziecie mieli możliwość zakupić stacjonarnie, a także zjeść spokojnie na miejscu.

Wspominaliśmy już o miodach i produktach pszczelarskich. To jeszcze nie wszystko! Dzięki dodatkowemu naborowi do mapy lubuskich producentów macie możliwość odkrycia kolejnych pasiek! Są nimi Gospodarstwo Pszczelarskie (Nadbrzezna 14, Stare Polichno), Miody Florczaków (ul. Marii Konopnickiej 56/5, Kostrzyn nad Odrą) oraz Pasieka Pszczółka (ul. Drzewna 3, Kostrzyn nad Odrą). Brakowało Wam rękodzieła? Jest! Działa w Gorzowie Wielkopolskim i jest całkiem wkręcona w swoją pracę, a dokładniej rzecz ujmując Wkręcona w Sznurki (ul. Popławskiego 24/20, Gorzów Wielkopolski). Jej dzieła poznacie np. na Facebooku.

Informujemy, że nabór do mapy lubuskich producentów jest już zakończony. Chcecie pojawić się w publikacji o lubuskich producentach? Zaobserwujcie Facebooka Lubuskiego Centrum Produktu Regionalnego! Wszelkie informacje o naborach do publikacji pojawiają się właśnie tam i na stronie internetowej www.lcpr.pl

Zapraszamy do śledzenia naszej strony internetowej. Już wkrótce przedstawimy Wam kolejne powiaty z mapy lubuskich producentów – Nawigator Lubuski.

Chcecie dowiedzieć się więcej?

Zobaczcie mapę w wersji online https://www.lcpr.pl/nawigator

Wszelkie pytania dotyczące publikacji prosimy kierować do Lubuskiego Centrum Produktu Regionalnego mailowo marketing@lcpr.pl lub telefonicznie 501 045 857.

Informacje podane w artykule bazują na danych przesłanych przez producentów przed oddaniem publikacji do druku.