10 kg wędlin, 10 kg nabiału, 17 butelek oleju rzepakowego, 6 butelek wina, tłoczone soki, 5 słoików miodu, chleby, mazurki, makowce, babki wielkanocne, baranki, zające z chleba, ciasta bezglutenowe, rogaliki drożdżowe, ciastka, mini chlebki, pierniki, musztardy z chrzanem, konfitury, kiszonki, nalewki, kawa ziarnista, wyroby rękodzielnicze; te wszystkie produkty znalazły się w koszu wielkanocnym przygotowanym w związku z akcją „Kosz pełen zdrowia dla Służby Zdrowia”.
W tym roku produkty od lubuskich producentów zostały przekazane dla załóg karetek pogotowia z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Zielonej Górze.
Organizatorem akcji było Lubuskie Centrum Produktu Regionalnego w Zielonej Górze.
30 lubuskich producentów produktów regionalnych i lokalnych kolejny raz symbolicznie podziękowało pracownikom służby zdrowia za codzienny trud, który wkładają w ratowanie ludzkiego zdrowia i życia poprzez toczenie nierównej walki z epidemią.
Pan Jacek Urbański – Dyrektor Lubuskiego Centrum Produktu Regionalnego w Zielonej Górze dziękując producentom, którzy dołączyli się do akcji mówi, że nie spodziewał się tak dużego odzewu ze strony lubuskich wytwórców. „Kolejny raz nasi producenci, mimo swojej ciężkiej sytuacji nie zawiedli nas i dołożyli swoją cegiełkę w podziękowaniu za ciężką pracę służb medycznych”.
Pan Stanisław Tomczyszyn – Wicemarszałek Województwa Lubuskiego również serdecznie podziękował lubuskim producentom, którzy mimo swojej ciężkiej sytuacji, w której się obecnie znaleźli nie poddają się i są solidarni z innymi, włączając się w akcję „Kosz wielkanocny pełen zdrowia dla Służby Zdrowia”.
„Producenci swoją codzienną pracą również udowadniają, że są bohaterami. Również dla nich za ten codzienny trud należą się najwyższe słowa uznania” – podkreśla Marszałek Tomczyszyn.
Przy okazji zbliżających się Świąt, Marszałek Tomczyszyn dziękując za codzienny trud Służbie Zdrowia jak również wszystkim producentom życzył, aby te Święta upłynęły w nadziei jak najszybszego powrotu do normalności w każdej sferze życia rodzinnego oraz społeczno-gospodarczego.
Producenci, którzy wzięli udział w akcji:
Chatka Małgorzatki – Małgorzata Kościak
Zakład Piekarsko – Cukierniczy ANTERS – Arkadiusz Antczak
Ciacha Ewy – Pracownia Tortów Artystycznych – Ewa Olesińska
Salcum – Fixum – Jarosław Szlachetko
Krystyna Kowalczuk – rękodzieło
Sery Kosińscy – Daria Kosińska
Gospodarstwo Rolne Państwa Towpik – Wanda i Czesław Towpik
Biały Tulipan Rękodzieło – Dorota, Jerzy Krzywda
Sad Solniki – Słoneczny Sad – Marek Szron
Irena Jankowska – rękodzieło
Gospodarstwo Malinówka – Magdalena i Sylwester Świderscy
Piekarnia Bagietka – Marek Jackowski
„Dereniówka” Gospodarstwo Rolno – Agroturystyczne – Grażyna Dereń
Winnica Żelazny – Katarzyna i Piotr Żelazny
Urszula Szadyko – rękodzieło
Zdrowy Bochen – Marcelina Sikorska
Cukier Project
Skarb Templariuszy – Tomasz Osak
Karczma Pod Koziorożcami
Krystyna Doan
Pasieka Alek – Dawid Grześkowiak
Laboratorium Biooil – oleje
Stary Folwark Pietrzyków
Kiszonki Lubuskie – kiszonki w słoikach
Coffee Hunter Palarnia Kawy
Gościniec u Deców – Magdalena, Mirosław Dec
Manufaktura Chleba
Koralinkowe Torty Żagań
Sklep włoski – Zasmakuj Italii
Raz jeszcze dziękujemy wszystkim naszym producentom za okazane serca i wsparcie naszej akcji.