Seminarium – Metamorfoza Lubuskich Gmin

W dniu dzisiejszym w Regionalne Centrum Animacji Kultury odbyło się seminarium Metamorfoza Lubuskich Gmin, organizowane przez Zrzeszenie Gmin Województwa Lubuskiego, Regionalne Centrum Animacji Kultury przy współpracy z Lubuskie Centrum Produktu Regionalnego

Spotkanie koncentrowało się na rozwoju gmin poprzez kulturę, sport i turystykę, a także wskazaniu samorządowcom kierunek działania i zachęcenie ich do współpracy ze sobą i lokalnymi instytucjami.

Podczas spotkania poruszane zostały kwestie związane z włączeniem lubuskich gmin w promocję lokalnej turystyki, kultury i sportu, jakie wydarzenia kulturalne i sportowe warto organizować, a także skąd pozyskiwać fundusze na działania w tych obszarach.

W ramach programu obywała się również debata: Kultura, sport, turystyka – Jak tworzymy atrakcyjny produkt lokalny, w którym uczestniczyła m.in. p.o. dyrektora Lubuskie Centrum Produktu Regionalnego Marta Forszpaniak, w której przyjrzano się bliżej czym w obecnym czasie jest produkt lokalny, zarówno w kontekście materialnym, jak i niematerialnym, a także jak skutecznie go tworzyć, promować i rozwijać.

W ramach dzisiejszego spotkania swoje stoisko miało również Lubuskie Centrum Produktu Regionalnego bogate w produkty regionalne i publikacje wydawane przez jednostkę

Mamy nadzieję, że dzisiejsze spotkanie będzie owocowało nowymi działaniami w lubuskich gminach.

Zdjęcia: LCPR, RCAK

#wspierajlubuskichproducentow
#kupujlokalnie
#lcpr
#produktlubuski
#lubuskie